MESLEKİ EĞİTİMDE DEĞİŞİM VE GELİŞİM DEVAM EDİYOR

MESLEKİ EĞİTİMDE DEĞİŞİM VE GELİŞİM DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından 2018 yılının ‘Mesleki Eğitimde Değişim ve Gelişim Yılı’ ilan edilmesinin ardından mesleki eğitim çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

Denizli Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından 2018 yılı, ‘Mesleki Eğitimde Değişim ve Gelişim Yılı’ ilan edildi ve çalışmalara başlandı. Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz’un başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri ve mesleki ve teknik eğitim okul müdürleri katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Oğuz “Son günlerde ülke gündemde olan çocuk istismarı konusunda okul müdürlerimiz çok dikkatli olmalıdırlar. Aile içi şiddet ile ilgili okullarımızdaki rehber öğretmenlerimiz tarafından her öğrenci ile ilgili özel çalışmalar yapılıyor. Madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı ile ilgili özel çalışmalar yaparak özellikle meslek lisesi öğrencilerimizi toplumda iyi yerlere getirmeyi istiyoruz. İlimizin sanayici ve iş adamları ile işbirliği içindeyiz. Okulların fiziki imkânlarının daha da iyileştirilmesi için sürekli çalışmalar yapmaktayız” diye konuştu.

“İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA YENİ ALAN VE DALLAR AÇILACAK”
Yeni ortaöğretime yerleştirme sistemi ile çok programlı liselerin öneminin arttığını bildiren Oğuz; “Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda yeni alan ve dallar açılacak. Böylelikle daha esnek bir yapıya sahip olacaklar. Meslek lisesi müdürlerimiz sık sık iş adamları ile bir araya gelerek istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Ortaokullarımızın 8.sınıfta okuyan öğrenciler ve velilerin bilgilendirilmesini ve meslek lisesine öğrenci kaydının arttırılmasına yönelik çalışmalara öncelik verdik. Meslek liselerimizde yapmış olduğumuz kariyer günleri öğrencilerimize çok güzel örnekler teşkil ediyor” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatma Yıldız Kıraç tarafından Mesleki ve Teknik Eğitimin yaygınlaştırılması ve tanıtılması kapsamında hazırlanan eylem planı ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Mesleki Eğitim çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER