'MESLEKİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ'

'MESLEKİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ'

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli’deki 60 iş adamı arasında Okul Sektör İşbirliği Protokolü imza töreninde konuşan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan; mesleki eğitimi önemsediklerini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli’deki 60 iş adamı arasında Okul Sektör İşbirliği Protokolü imzalandı. Anemon Otel’de düzenlenen imza töreninde konuşan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan; eğitimi özellikle de mesleki eğitimi önemsediklerini belirtti. Oda olarak girişimcilik kurslarının yanında Denizli’nin kalifiye eleman sıkıntısını da çözmek için çabaladıklarını kaydeden Başkan Erdoğan, “Tekstil sektörü için tasarım merkezi açtık. İnşaat sektörümüz için de ısı ve su yalıtım eğitimlerimizin ardından kaynakçılık kursları başlattık. Talep olduğu sürece bu tür eğitimlere yenilerini de ekleyerek devam edeceğiz” dedi.

“DENİZLİ TİCARET ODASI OLARAK ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”
Meslek Liseleri için başlatılan projede yer almaktan mutlu olduklarını da ifade eden Başkan Erdoğan, “Bu protokol sayesinde Denizli’de istihdama ciddi katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Meslek liseleri çok önemli. Bu okullardan mezun olanları sektörlere kazandırabilmenin yolunu hep birlikte aramalıyız. Bu, sadece devletin yapacağı bir iş değil. Bu kapsamda, Denizli Ticaret Odası olarak elimizi taşın altına koyduk. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak hareket ederek, mesleki eğitimdeki sıkıntıyı çözeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER