MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİNİ BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ALDILAR

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) A.Ş. ile birlikte yürüttüğü eğitimi tamamlayıp ilgili sınavda başarı sağlayan DTO üyeleri, 2’nci El Araç Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgelerini, DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan aldı.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİNİ BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ALDILAR

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) A.Ş. ile birlikte yürüttüğü eğitimi tamamlan kursiyerler, 2’nci El Araç Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgelerini, DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan aldı. DTO’da düzenlenen törene; Başkan Erdoğan’ın yanı sıra, DTO Meclis Üyesi Yakup Öğütcen, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile TOBB MEYBEM A.Ş.’nin düzenlediği eğitimi tamamlayıp ilgili sınavında başarılı olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan 2’nci el araç alım satımıyla uğraşan DTO üyeleri katıldı. Törende Mesleki Yeterlilik Belgesi alacak üyelerini kutlayan Başkan Erdoğan, hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Başkan Erdoğan, “Bizler, sizler için varız. Her zaman sizlerin emrinizdeyiz. Herhangi bir sıkıntı ya da problem olduğu zaman da buradayız. Sizler varsanız, Ticaret Odası ile yönetimi, meclisi ve başkanı da var. Sizlerle, tüm sektörlerimizle ilişkilerimizi en iyi ve en verimli şekilde yürütmek için buradayız. Gece gündüz demeden elimizden ne geliyorsa yaparız. Ticaret Odası’nın var oluş sebebi sizlersiniz. Bunu, göreve geldiğimizden beri her ortamda ve fırsatta belirtiyorum. Sektörlerinizle ilgili herhangi bir konu olduğunda ilgili meslek komitemiz olarak sizlerle de bunu ele alıp net bir şekilde üzerinde dururuz. Ticaret odamızın toplantı salonları da sizlere her zaman açık. Sizlerden gelebilecek her türlü öneri veya varsa problemlerinizi her zaman dinleyip çözmeye hazırız” dedi.

“EĞİTİM, GELİŞMENİN ANAHTARIDIR”

DTO’nun hafta içi her gün 150 ila 200 arasında vatandaşa eğitim verdiğini de hatırlatan Başkan Erdoğan, “Bu eğitimler arasında moda ve tasarım, uzman kaynakçılık, su, ışık ve ses yalıtımının yanı sıra robotik kodlama ve girişimcilik var. Girişimcilik Eğitimlerinde, Türkiye’de ilk sıradayız. Geçen yıl girişimcilik eğitimimizi tamamlayan 2000’e yakın vatandaşımıza sertifikalarını verdik. Mezunlardan yaklaşık yüzde 11’i, kendi iş yerini kurdu. Bu da Denizlimiz açısından çok önemli. Denizlimiz, girişimci ve atılımcı bir şehir. Bu anlamda da sizden herhangi bir talep gelirse Denizli içinden veya dışından getirebileceğimiz eğitmenler ve öğretmenlerle veya üniversiteden uzmanlarla, sektörünüzle ilgili her türlü organizasyona açığız. Bize göre, eğitim gelişimin anahtarı! Bu eğitimlerin şöyle bir faydası da var; KOSGEB ve İŞKUR ile birlikte gerçekleştiriyoruz. KOSGEB’in uygun gördüğü projede 50 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL de faizsiz kredi imkânı var. Yakında TKDK da dahil tüm kamu kurum ve kuruluşların sağlamış olduğu hibe, proje, teşvik gibi fırsatlarını, tek tek duyuracağız. Mesela, ‘Önümüzdeki ay Tarım Bakanlığı’nın yatırımları ile ilgili projelerini anlatacağız veya hangi sektörlere teşvikler veriliyor bunları anlatacağız’ diyeceğiz. Tekstille, ihracatla ya da fuar organizasyonları ile ilgili eğitimleri daha da farklılaştırıp artıracağız. Sektörünüzün içinde olmasam da yakından takip ediyorum. Denizlimizde meslektaşınız olan çok sayıda üyemiz var. Gayet iyi bir noktadasınız. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan da büyük mutluluk duyduğumu söylemek isterim. Ve hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Erdoğan, törenin sonunda 2’nci el araç alım satımı yapan 133 üyesine ‘Mesleki Yeterlilik Belgeleri’ni dağıttı.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193