‘Meslekte Birlik’ grubu, İMO yönetimine talip

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi olağan genel kurula hazırlanırken; Uğur Güzin öncülündeki ‘Meslekte Birlik’ grubu, oda yönetimine talip olduklarını açıkladı.

‘Meslekte Birlik’ grubu, İMO yönetimine talip

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi, 12-13 Şubat 2022 tarihlerinde olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. 12 Şubat’ta gerçekleştirilecek genel kurulun ardından 13 Şubat’ta inşaat mühendisleri sandık başına gidecek. Uğur Güzin öncülündeki ‘Meslekte Birlik’ grubu, oda yönetimine talip olduklarını açıkladı. Denizli’de görev yapan bin 714 üyenin tamamı için çalışacaklarının altını çizen Uğur Güzin; “Çalışmalarımızın temelinde seçim kazanmak değil, üyelerimiz için projeler üretmek var. Statik proje üreten, müteahhitlik yapan, şantiye şefliği yapan, yapı denetim ve ilgili sektörlerde çalışan, gayrimenkul değerleme uzmanlığı ve bilirkişilik yapan, OSGB’lerde çalışan ve iş güvenliği uzmanlığı yapan, kamuda çalışan yüzlerce üyemiz var. Zor şartlarda çalışan çok sayıda kadın meslektaşımız var. İş bulamayan, yanlış eğitim politikalarının bedelini ödemek zorunda kalan fakat seslerini duyuramayan yüzlerce genç meslektaşımız var. Geçen zamanlar, kaybedilen zamanlar bize umut etmenin bir yöntem olamayacağını gösterdi. O yüzden sadece sorunların neler olduğunu bilmek yetmiyor. Bu sorunların çözümü için bir yönteminizin, bir ekibinizin ve her şeyden önce enerjinizin olması gerekiyor. Aynı deneyi yaparak farklı sonuçlar elde etmeyi ummanın iyimserlik olduğuna inanıyorum. Meslekte birlik gurubu olarak çok farklı düşünce yapılarına sahip çoğu gençlerden oluşan kalabalık bir ekibimiz var. Yönetim, delege, asil ve yedek listelerimizde mümkün olduğunca çok sayıda meslektaşımıza ve genç arkadaşımıza yer vererek, her bir arkadaşımızdan gelecek katkıya kucak açmak istiyoruz. Odamızı 3-5 kişiden oluşan dar kadrolar ile değil, bütün ekip arkadaşlarımızla birlikte el birliği ve güç birliğiyle yönetmek istiyoruz. Sinerji oluşturamayan bir yönetimin başarı şansı olmadığına inanıyoruz. Ortak akıl oluşturabilen, genç yaşlı tüm ekibin kendini değerli hissettiği bir yönetim anlayışını hedefliyoruz. Zaten ‘Meslekte Birlik’ olmak bunu gerektirmez mi?” dedi.

“MESLEĞİMİZİN GELECEĞİ İÇİN MÜCADELE ETMEK İSTİYORUZ"

İnşaat Mühendisleri Odası’nda toplam 3 dönem görev yaptığının altını çizen Güzin; Meslekte Birlik Grubu olarak gençlerin söz sahibi olduğu bir yönetim listesi kurduklarını belirtti. Güzin “Mesleğimizin geleceği için mücadele etmek istiyoruz. Gerek uygulamada ve gerekse de akademik alanda tecrübesi olan meslektaşlarımızın arasına gençlerimizi de ekledik. Gençlerimizin ufkuna ve vizyonuna güveniyoruz. Bizlerin tecrübesi ve genç meslektaşlarımızın enerjisini bir araya getirerek mesleğimizi hak ettiği yere taşımak için mücadele etmek istiyoruz. Tek amacı mesleği için mücadele etmek olan ekibimize meslektaşlarımızın destek olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2022, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER