‘Meslekte Birlik’ grubu tanıtıldı

12-13 Şubat’ta yapılacak olan olağan genel kurulu TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin yönetimine talip olan Uğur Güzin öncülündeki ‘Meslekte Birlik’ Grubu aday yönetim kurulunun tanıtımını gerçekleştirdi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Uğur Güzin; “Mesleğin ve meslektaşlarımızın sorunlarını biliyoruz. Mesleğin ve meslektaşlarımızın daha etkin bir biçimde temsil edilmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

‘Meslekte Birlik’ grubu tanıtıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi olağan genel kurula hazırlanıyor. 12-13 Şubat’ta yapılacak olağan genel kurulu öncesinde Uğur Güzin öncülündeki Meslekte Birlik Grubu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyerek, aday yönelim kurulunun tanıtımı gerçekleştirdi. 13 Şubat’ta sandık başına gideceklerini ifade eden Uğur Güzin; “Daha etkin bir meslek odası, mesleğin ve meslektaşlarının sorunlarına çözüm üreten bir oda yönetimi için adına göreve talibiz. Mesleğin ve meslektaşlarımızın sorunlarını biliyoruz. Mesleğin ve meslektaşlarımızın daha etkin bir biçimde temsil edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Meslektaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışmayı hak ettiğine inanıyoruz. Amacımız güç birliği, gönül birliği ve el birliği ile odamızı hak ettiği yere taşımak. Bunun için göreve talip olduk ve üyelerimizden destek ve yetki istiyoruz. Yapılacak seçimlere Meslekte Birlik grubu adına hazırlanıyor, çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Temel hedefimiz sektörün farklı alanlarında hizmet üreten ve emek veren meslektaşlarımızın hakkını savunmak, mesleğimizi ve meslektaşlarımızı daha etkin bir biçimde temsil etmek, her sektörde mesleğin sorunlarını takip ederek, çözüm önerileri getiren bir oda yönetimi oluşturmaktır” dedi.

“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ"

Denizli’de görev yapan bin 719 üyenin tamamı için çalışacaklarını ifade eden Güzin, şunları kaydetti: “Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Zira çalışmalarımızın temelinde seçim kazanmak değil, üyelerimiz için projeler üretmek var. Meslekte Birlik Gurubu olarak çok farklı düşünce yapılarına sahip, çoğu gençlerden oluşan kalabalık bir ekibimiz var. Listelerimizde kendine güvenen, meslek etiğine, Oda aidiyetine sahip meslektaşımıza ve istekli, özverili genç arkadaşımıza yer verdik. Bu sayede her bir arkadaşımızdan gelecek katkıya kucak açtık. Odamızı birkaç kişiden oluşan dar kadrolar ile değil, bütün ekip arkadaşlarımızla birlikte el birliği ile güç birliği ile yönetmek istiyoruz. Sinerji oluşturamayan bir yönetimin başarı şansı olmadığına inanıyoruz. Ortak akıl oluşturabilen; genç-yaşlı tüm ekibin kendini değerli hissettiği bir yönetim anlayışını hedefliyoruz” diye konuştu.

‘MESLEKTE BİRLİK’ GRUBU'NUN ADAY LİSTESİ

Aday yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Uğur Güzin, Seyhun Türk, Funda Akbay Çakmakçı, Hasan Şahin, Gökhan İmançlı, Alparslan Acar ve Fatih Aydın. Genel Merkez Delegesi olarak belirlenen isimler ise şu şekilde: Şevket Murat Şenel, Bülent Özderya, Mahmut Çetin, Adem Yokuş, İsmail Tolga Uzunoğlu, Salime Çelik, Eşref Deniz, Güler Güvensoy, Malik Zingal, Nevzat Burak Ordu, Hüsnü Soypak, Arda Güller ve Volkan Arslan.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER