'MHP, ANAVATANIN SİGORTASIDIR'

'MHP, ANAVATANIN SİGORTASIDIR'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP’nin Türkiye’nin sigortası konumunda olduğunu söyledi. FETÖ ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Birtürk, “24 ay işkence görmüşüm, eziyet çekmişim. Ama ne askerime ne de vatanıma küsmüşüm. Vatanımı sevmekten, bayrağımı sevmekten geri kalmadım” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘İrfan Atasoy ile Güne Bakış Programı’na konuk oldu. İl Başkanı Birtürk, partisinin 2017 yılı çalışmalarını değerlendirdi ve 2018 yılına dair hedeflerini açıkladı. Son 22 ayda yoğun bir tempoyla çalıştıklarını bildiren Başkan Birtürk, bu çalışmaların meyvelerini de aldıklarını söyledi. MHP’nin 2009 yerel seçimlerinde Denizli’de en başarılı sonuçları aldığını ve yüzde 30’lara yaklaşan bir oy oranına yaklaştıklarını kaydeden Birtürk, “MHP, Türkiye için her zaman bir kilit taşı olmuştur, bu hususiyetini de 2019 seçimlerinde gösterecektir” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’na da atıf yapan Birtürk, “Bu formül Cumhurbaşkanlığı sistemi için geçerlidir. Bu bizim meydana getirdiğimiz bir sistem. Biz yine yerel yönetimler olarak bireysel yarışımızı sürdüreceğiz. Tıkanan bir sistem varsa MHP bunu çözmek için vardır. MHP, Türkiye’nin sigortasıdır” şeklinde konuştu.

“YEREL YÖNETİMLERDE GENÇ VE DİNAMİK BİR EKİBE SAHİBİZ”
Denizli’de MHP’nin yükselen bir grafik çizdiğini, genç katılımlar ile teşkilatlarını güçlendirdiklerini belirten Birtürk, “Biz 22 ayda yaklaşık 4 bin üye kaydı aldık. Türkiye’nin MHP gibi refleks gösteren bir partiye ihtiyacı var. Bu ihtiyacı görerek teşkilatlarımızla hep iç içeyiz, geceli gündüzlü çalışıyoruz” dedi.

“24 AY İŞKENCE GÖRDÜM AMA YİNE DE VATANIMA DÜŞMAN OLMADIM!”
FETÖ yapılanmasına dair değerlendirmelerde bulunan Birtürk, FETÖ’den hüküm giyen kişilerin daha sonra topluma kazandırılması noktasında, içinde vatan sevgisi, milliyetçilik duygusu olan kişilerin geri döneceğini ve iyi vatandaş olacağını söyledi. Birtürk, “dört yıl hapis yatmışım. Hiç alakam olmadığı halde gencecik yaşımda cezaevine girmişim, 24 ay işkence görmüşüm, eziyet çekmişim. Ama ne askerime ne de vatanıma küsmüşüm. Vatanımı sevmekten, bayrağımı sevmekten hiç  geri kalmadım” dedi.

FERHAT SOLKOL

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211