MHP Denizli’den Başbuğ Türkeş için lokma hayrı

MHP Pamukkale İlçe Başkanlığı, 17-25 Kasım partinin kurucusu merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i anma etkinlikleri kapsamında, ilçe başkanlığı önünde lokma hayrında bulundu.

MHP Pamukkale İlçe Başkanlığı, 17-25 Kasım MHP’nin kurucusu merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i anma etkinlikleri kapsamında ilçe başkanlığı önünde lokma hayrında bulundu. Parti binası önünde gerçekleştirilen lokma hayrına; MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülay Özcan, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, MHP Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş, Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Eskin, Türk Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BAŞBUĞUMUZ, TÜRKİYE’DE SİYASET ÜSTÜ BİR LİDERDİR”

Etkinlikte konuşan MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz; “17-25 Kasım tarihleri arasında merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anma etkinlikler kapsamında Pamukkale İlçe Başkanlığımız tarafından lokma hayrı tertip ettik. Merhum Başbuğumuz, Türkiye’de siyaset üstü bir liderdir. Türkiye’ye antidemokratik hususların gerçekleştirmeye çalıştığı, demokrasinin sekteye uğratılmaya çalıştığı atmosferde devreye girmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasının tesis edilebilmesi için elinden gelen tüm gayreti göstermiş bir liderdir. Ben merhum başbuğumuzu, ülkücü şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yad etmek istiyorum. Yaklaşık 2 bin kişilik bir lokma hayrımız gerçekleşiyor. Allah kabul etsin” dedi.

“TÜRKEŞ İLE SİYASET YAPMIŞ BİRİYİM”

Alparslan Türkeş ile siyaset yapmanın onurunu yaşadığını belirten MHP İl Başkanı Cafer Birtürk; “Türk dünyası için her şeyini vermiş, Türkçülük için cezaevlerinde yatmış, 1960 ihtilalinden sonra dönemin başbakanı Adnan Menderes’in asılmaması için çok mücadele vermiş ve bu uğurda da Hindistan’a sürülmüş bir kişidir. Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıllık tarihinde hep var olduk. Ben kendisi ile uzun yıllar siyaset yapmış en politikacılardan biriyim. 1979 yılında Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptığımız dönemde ve ölmeden önce de kendisiyle uzun uzun sohbet etmiş bir kişiyim. O şahin bakışlarının altında sevecen, yumuşak yürekli ve çok iyi bir insandı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

“BAŞBUĞUMUZU HİÇ UNUTMADIK”

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülay Özcan; “Bizler burada vatandaşlarımız ve ülküdaşlarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımıza katkısından ve düzenlediği bu hayır etkinliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Başbuğumuz kalbimizde her daim. Onu hiç unutmadık. Ve bize bıraktıklarını yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

“ONU HAYIR VE DUA İLE ANMAK İSTEDİK”

Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı; “bu hafta başbuğumuzu andığımız bir hafta. Bizler de ülkü ocakları olarak bu önemli haftayı dolu dolu geçirdik. İnsanlarımıza ulaşabilmek ve başbuğumuzu anmak adına bir şeyler yaptık. Onu hayır ve dua ile anmak istedik. Pamukkale İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği lokma hayrına katıldık. Allah kabul etsin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211