MHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARINI TANITTI

MHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARINI TANITTI

MHP Denizli Teşkilatı tarafından, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri için Denizli’de milletvekili aday adayı olan 13 kişi ile tanışma toplantısı düzenlendi.  

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Teşkilatı 24 Haziran’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri için Denizli’de milletvekili aday adayı olan 13 kişi ile tanışma toplantısı düzenledi. Teras Restaurant’ta gerçekleştirilen toplantıya; MHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, milletvekili aday adayları ve partililer katıldı.

 “13 ADAY ADAYIMIZ SAHAYA İNDİ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk; “24 Haziran seçimleri; Türk siyasi tarihinde dönüm noktası seçimidir. Bizim açımızdan da çok önemlidir. 24 Haziran’daki milletvekili seçimindeki aday adaylarımızı tanıtmak istedik. 13 tane aday adayı arkadaşımız var. 1 haftadır sahada yoğun bir şekilde çalışmaktalar. İlçe ve pazaryeri gezileriyle çalışmalarını sürdürüyorlar. Ayın 21’ine kadar yoğun bir tempoyla çalışacaklar. 21 Mayıs’ta da aday adaylığından adaylık sürecine geçilecek. Medeni cesaretlerinden dolayı bütün aday adaylarımızı kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum” dedi.  


“YENİ BİR HÜKÜMET SİSTEMİNİ ZORUNLU KILDI”
15 Temmuz travmasının yeni bir hükümet sistemini zorunlu kıldığını söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan; “15 Temmuz travması ülkede siyasi partilere bir takım mükellefiyetler yükledi. Devlet yönetiminin seri, sürekli, etkin ve güçlü olma zorunluluğunu ortaya çıkardı. Ortaya çıkan durum yeni bir hükümet sistemini zorunlu kıldı. MHP sayısal durumunun dışında Türkiye politikasına ve siyasetine yön veren, Meclis’te önemli gelişmeleri yönlendiren siyasi bir yapı olarak tecrübesiyle beraber ortaya çıkıyor. Politika üretiyoruz. Siyaseti şekillendiriyoruz” diye konuştu. 

“CÜMBÜŞ İTTİFAKI DİYORUZ”
“İttifaka karşı olanlar ittifak yapma yoluna gittiler. Biz o ittifaka cümbüş ittifakı diyoruz” diyen Ayhan şunları aktardı: “Cümbüş ittifakının bir eksiği var; o da HDP. PKK’ya arkasını dayayan HDP.  Herkes hem yaklaşmaktan korkuyor hem de dolaylı yoldan ziyaretine gitmeye başlıyor. Yani PKK’ya arkasını dayayanlarla işbirliğinin yollarını aramaya çalışıyorlar. Bu ittifaklar çözdü. Kiralık milletvekilleri olayı ortaya çıktı. Ben çok üzüldüm. Tanıdığım o 15 milletvekilinden 1 tanesinin ‘bize kiralık deniyor ağabey, sahip çıkan yok’ dediğini TBMM’de kulaklarımla duydum. Böyle bir ittifak olabilir mi? Nasıl gittiler? Nasıl geldiler? Talimatla gittiği söyleniyor. Yarın onların anladığı şekilde Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir yere gitmesi gerekirse acaba ona talimatı kim verecek?”

“ADAY OLAN BÜTÜN ARKADAŞLARA BAŞARILAR”
Çalışmalara başladıklarını belirten milletvekili aday adaylarından Mehmet Uz; “Ülkemizin zor günlerinde seçimin erken gelmesi hepimizde baskın seçim gibi görünüyor. Ancak bana göre doğru bir zamanda yapıldı. Herkes önünü daha rahat görsün. Herkes bu seçimi istiyordu. Sahalara ineceğiz. Kendimizi anlatacağız. Toplumdan da bunun karşılığını bekliyoruz. Ben MHP’nin bu seçimlerde en çok oy alacak parti olacağına inanıyorum. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Görev verildiği taktirde Denizli’yi en iyi şekilde temsil edeceğimin de sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı. 

“İYİ BİR SEÇİM OLACAĞINA İNANIYORUM”
Toplantıya katılan ve seçime dair temennilerde bulunan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise şunları söyledi: “Seçimlerin hem ülkemize hem de Denizlimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İyi bir seçim olacağına inanıyorum. Güzelliklerin, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin olduğu, kavgaların olmadığı bir seçim olsun. Bütün milletvekili aday adaylarımıza da başarılar diliyorum.”

İŞTE MHP’NİN 13 MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
Denizli’de MHP’den 27. Dönem Milletvekili aday adayı olanlar ise şu şekilde; Emin Haluk Ayhan, Mehmet Uz, Feridun Ünal, Şule Ocakoğlu, Metin Karakurt, Cafer Sarı, Ünal Aras, Mehmet Altıntaş, Gülay Özcan, Feridun Giresun, Emrah Kozak, Ali Keskin ve Fadime Yüreci.  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER