“Millet iradesinin yanındayız”

Türkiye Gençlik Vakfı İl Başkanı Fatih Gün, emekli 103 amiralin yayınladığı bildiriyi kınamak amacıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında; “Millet iradesinin yanında, vesayet zihniyetinin karşısındayız” dedi.

“Millet iradesinin yanındayız”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülünde emekli 103 amiralin yayınladığı bildiriyi kınamak amacıyla15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasına; AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz, TÜGVA İl Başkanı Fatih gün, kentteki sivil toplum kuruluşları ile sendika temsilcileri katıldı. Basın bildirisini okuyan Başkan Gün, “Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral, vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilinmektedir. Kimi çevrelerin, içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur.  Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz. Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 103 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Bizler milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden sivil toplum kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz. Dahili ve harici bütün bedhahlar, hainler ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki, biz gerektiğinde bin gider bir döneriz ama zaferle döneriz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211