MİLLETVEKİLİ BASMACI'YA SÜRPRİZ

MİLLETVEKİLİ BASMACI'YA SÜRPRİZ

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'nın kızı Handegül, adalet yürüyüşüne katılarak annesini yalnız bırakmadı. Basmacı, "Herkes için lazım olan adalet, 14 yılda yapılan uygulamalarla tamamen içi boşaltıldı" dedi.

Geçtiğimiz Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülük ettiği adalet korteji, yürüyüşüne devam ediyor.

İlk günden bu yana katılım sağlayan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'ya adalet yürüyüşünün Çamlıdere- Bolu Ankara il sınırında hareket öncesinde bir sürpriz yapıldı. Melike Basmacı'nın kızı Handegül, annesine destek vermek amacıyla yürüşün yapılacağı alana geldi. Bu sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Basmacı'nın duygulandığı gözlendi. Elinde "adalet" yazılı döviz taşıyan küçük  Basmacı, annesine destek vermek amacıyla yürüyüşe katıldığını söyledi.

Yürüyüşün toplum genelinde kabul gördüğünü ve geçilen heryerde vatandaşların da büyük desteğinin söz konusu olduğunu ifade eden Basmacı, "Bu yürüyüş ile demokrasi, basın özgürlüğü ve insan hakları anlamında önemli adımlar atılıyor. Yürüyüşümüze katılmak isteyipte katılamayan herkesin gönlünün bizimle olduğunu biliyoruz. Adalet isteyen herkesin bizimle olduğunu, yüreklerinin bizimle çarptığını biliyoruz. Ülkemizin üzerindeki kara bulutların dağıtılması için adımlıyoruz" dedi.

"Ülkemizde adaletten bahsediyorlar" diyen Basmacı, "14 yıldır ülkemizi yönettiğini iddia eden partinin isminde adalet var. Ama bu sadece isimde kaldığını herkes biliyor. Yaptığı uygulama ve icraatların adalet ve insan haklarından uzak olduğu gerçektir. Herkes için lazım olan adalet, 14 yılda yapılan uygulamalarla tamamen içi boşaltıldı" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221