Milletvekili Karaca kekik tarlalarında

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, taş ocağı yapılmak istenen Pamukkale İlçesi’ne bağlı Güzelpınar Mahallesi’nde kekik tarlalarında inceleme yaptı, köylülerin taleplerini dinledi.

Milletvekili Karaca kekik tarlalarında

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM’de gündeme getirdiği Güzelpınar Taş Ocağı ile ilgili olarak yerinde incelemeler yapmak üzere Pamukkale’ye bağlı Güzelpınar, Irlıganlı ve Kurtluca Mahalleleri’nde incelemelerde bulundu. Mahalle muhtarları ve bölgede kekik üretimi yapan köylülerle bir araya gelen Karaca, “Kekik bizim için altından değerli” diyen vatandaşlarla süreci değerlendirdi, taş ocağı yapılması planlanan üretim alanlarını yerinde inceledi.

KÖYLÜ, ÇİFTÇİ PERİŞAN, YANLIŞTAN VAZGEÇİLMELİ!

TBMM’de gündeme taşıdığını ifade eden Karaca, taş ocağı ruhsatının iptal edilmesi gerektiğini belirtti. Karaca; “Bu bölge, Türkiye’de üretilen 14 bin ton kekiğin yüzde 80’ini karşılıyor. 2019 yılında 135 bin dekar alandan 14 bin ton kekik rekoltesi bekleniyor. Köylümüz, çiftçimiz zaten perişan, iktidarın ithalata dayalı tarımı bitiren politikaları üreticiyi mahvetti. Yanlış uygulamalardan vazgeçilmeli ruhsat iptal edilmeli” dedi. Süreci takip edeceğini belirten Karaca, köylülerle yan yana mücadele edeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211