Milletvekili Özkan; “15 Temmuz, mazlum milletler için ilham kaynağı olacaktır”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “15 Temmuz, dünya demokrasi tarihine geçen bu halk zaferi, şüphesiz mazlum milletler için de bir ilham kaynağı olacaktır” dedi.

Milletvekili Özkan; “15 Temmuz, mazlum milletler için ilham kaynağı olacaktır”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz; meclisimizi, milli irademizi, bayrağımızı hedef alan her türlü tehdit karşısında tüm vatan sathını canımız pahasına koruyacağımızı dünyaya ilan ettiğimiz gündür. Dünya demokrasi tarihine geçen bu halk zaferi, şüphesiz mazlum milletler için de bir ilham kaynağı olacaktır. Fethullahçı Terör Örgütü’nün hain, kalleş darbe planı, 15 Temmuz 2016’da Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin kendi iradesine sahip çıkmasıyla Allah’a şükür püskürtülmüştür. Yıllarca Türk ordusu içinde yuvalanmış FETÖ’cüler bu kahraman milleti, bu kadim devleti teslim alacaklarını zannettiler. Bu ihanete karşı tek yürek olan Türk milleti, dünyada eşine az rastlanan bir kadirşinaslıkla demokrasisine, devletine, bayrağına, huzuruna, birlik ve beraberliğine sahip çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bin yıllık tarih ve medeniyetimizden ilham alarak belirlediği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için hep birlikte büyük bir gayret ve azimle çalışmaya devam edeceğiz. Tarihimiz boyunca vatanı, milleti, bayrağı, inancı için şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı ve sağlıklı bir ömür temenni ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER