Milletvekili Özkan, afetzedelerin sorunlarını dinledi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 20 Mart’ta yaşanan depremde evleri hasar gören depremzedeleri ziyaret etti. Depremde ağır hasar gören mahallelerden Oğuz Mahallesi’ne giden Milletvekili Özkan, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Milletvekili Özkan, afetzedelerin sorunlarını dinledi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 20 Mart’ta Acıpayam’da meydana gelen depremde evleri hasar gören depremzedeleri ziyaret etti. Depremin ağır hissedildiği mahallelerden biri olan Oğuz Mahallesi’ne giden Milletvekili Özkan, vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Özkan’a; Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, AFAD İl Müdürü Ali Etiz, AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı Nur Hayat Şanlı ve parti yönetimindekiler eşlik etti. Toplantıda konuşan ve bazı teknik incelemelerin devam ettiğini söyleyen Milletvekili Özkan; depremin olduğu ilk andan itibaren devletin tüm imkanlarının depremzedeler için seferber edildiğini vurguladı. Özkan, “Bizlerin varlık sebebi sizlere hizmet etmektir. Sizlere en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz” dedi. Depremzedelerin kendisine ilettiği sorunları tek tek not alan Milletvekili Özkan, konunun takipçisi olacağının sözünü verdi.

“MAĞDURİYETİ GİDERMEK İÇİN SEFERBER OLACAĞIZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, geçtiğimiz günlerde yaşanan dolu felaketi ve aşırı yağışlar nedeniyle ürünleri zarar gören Denizli’nin Pamukkale ve Bekilli İlçesi’ndeki çiftçileri de ziyaret etti.

Pamukkale İlçesi’nin Akçapınar ve Belenardıç Mahalleleri ile Bekilli’nin Bükrüce, Gömce, Ekizbaba ve Sırıklı Mahalleleri’ni ziyaret eden Milletvekili Özkan, çiftçilerin sorunlarını dinledi, dolu yağışından etkilenen arazileri yerinde inceledi.

Dolu ve aşırı yağışlar nedeniyle ekili arazilerin yüzde 40 ile yüzde 80 arasında zarar gördüğünü belirten Milletvekili Özkan, afetten hemen sonra hasar tespit çalışmaları yaptıklarını, çiftçilerin mağduriyetini gidermek için seferber olduklarını söyledi. Milletvekili Özkan, “Tüm bu iş ve işlemlerin Ankara’da takipçisi olacağım. Çiftçimizin borçlarının ertelenmesi, afet ödemelerinin yapılması ve mağduriyetlerin giderilmesi için bu konunun takipçisi olacağız. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Allah, bir daha bizlere böyle afetler göstermesin. Köylümüzün, çiftçimizin yüzü gülüyorsa milletimizin yüzü gülüyor. Milletimizin yüzü gülüyorsa devletimizin yüzü gülüyor. AK Parti olarak son 17 yılda çiftçimize yönelik önemli çalışmalar yaptık” dedi.

ARAZİLERİ YERİNDE İNCELEDİ

Çiftçilerin sorunlarını dinledikten sonra çiftçilerle birlikte hasar gören arazileri gezen Milletvekili Özkan, dolunun etkilerini yerinde gördü. Milletvekili Özkan, ürünleri zarar gören çiftçilerin mağduriyetinin biran önce giderilmesi için başlattıkları çalışmaları tamamlayacaklarını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER