Milletvekili Özkan, Denizli basınıyla buluştu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Basını ile bir araya geldiği toplantıda Türkiye ve Denizli gündemini değerlendirdi. İl Başkanı Necip Filiz’in de katıldığı toplantıda birçok konuyu ele alan Özkan, Ülkemizin basın hayatını geliştirmek ve haber alma hakkını güçlendirmek adına bir dizi çalışma yaptık” dedi.

Milletvekili Özkan, Denizli basınıyla buluştu

Gazetecilere ve gazeteciliğe önem verdiğini belirterek konuşmasına başlayan Özkan; “Gazeteciler varsa vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğünü hayata geçiriyorsa, o ülke demokrasinin ve hukuk devleti ilkelerinin yerleştiği kurumsallaştığı bir olduğu kanaatindeyim. Günlük hayatta haberleri ülke gündemine taşıyarak vatandaşlarımızın haber alam hakkını hayata geçiriyorsunuz. AK Parti hükümeti ve parlamento grubu olarak 17 yıllık süre zarfında anayasal ve yasal güvenceler ve Türkiye’nin taraf olduğu ve ikili çok taraflı uluslararası sözleşmeleri yürürlüğe koymak kaydı ile ülkemizin basın hayatını geliştirmek ve haber alma hakkını güçlendirmek adına bir dizi çalışma yaptık” dedi.

" İSTANBUL’A KAYYUM ATANMASI SÖYLENTİLERİ ALGI YÖNTEMİ İLE KARALAMAYA ÇALIŞILIYOR"

Bir soru üzerine Diyarbakır, Mardin ve Van illerine atanan kayyum sonrası İstanbul’a da kayyum atılacağı sözlerinin dillendirilmesini tamamen algı yürütülmeye çalışıldığını belirten Özkan; “Kayyum atanan 3 ilde yapılan incelemelerde uyulan tasarruf anayasal düzenimizi bozmaya çalışan, vatandaşlarımıza değil terör örgütü mensuplarına verilen destekler, terör örgütü mensuplarının cenazelerine katılma sağlayan, hak sahibi olmayan Kandilin sözcüleri ile paylaşılması anayasal düzenimizin hukuk düzenimizin gereğidir… Sadece HDP değil hangi partiye mensup olursa olsun, anayasal düzenimize ve hukuk düzenimize aykırı hareketlerde uygulayacağımız tasarruftur. Herhangi bir tasarruf yokken, bununla ilgili herhangi bir atılmış adım, çalışma yokken böyle kuruntularla tamamen algı üretilmeyi hedefleyen İstanbul Belediyesi ile ilgili böyle bir tasarruf yapılıyormuş gibi ifadeler alınan doğru kararı algı yöntemi ile karalamaktır. Şimdi çıkıp Diyarbakır, Mardin, Van, belediye başkanları ile ilgili yapılan tasarruf şu bu açılardan yanlıştır diyen yok. Diyemeyince acaba İstanbul’la ilgili böyle karar alacaklar diyorlar. Hayır, öyle bir şey yok” ifadelerini kullandı.

"MİLLETİN NE DEDİĞİ ÖNEMLİ"

AK Parti’den ayrılan eski yöneticilerin yeni parti kuracakları konusunda sorulan soruya ise; “Bizim öyle bir derdimiz yok. Geçmişte çok partiler kuruldu. İsteyen istediği partiyi kurabilir. Biz yerel seçimlerde Cumhur İttifakı olarak yüzde 52 oranında oy aldık. Denizli’de önceki yerel seçime istinaden oyunu yüzde 51’in üzerine çıkararak artış yapan tek iliz, milletimiz ne derse kimi tercih ederse biz onu kabulleniriz. İstanbul’da, Ankara’da vatandaşlarımız ne dediyse biz onu kabullendik. Biz 2001 yılında milletin bağrından kopup gelen bir partiyiz. Milletimizin ne dediği önemli, bunun için bizler yolumuza, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

”DENİZLİSPORUMUZA, ŞEHRİMİZE YENİ STADYUMU KAZANDIRACAĞIZ"

Denizli halkının merakla beklediği stadyum projesi hakkında konuşan Cahit Özkan, “Şu anda mevcut bir stadyum projemiz var. Bu projenin hayata geçmesi konusunda hiçbir endişe duymayın. Bugüne kadar başlayıp da yarım bıraktığımız hiç bir proje yok. Örneğin Üçgen kavşağı yapılacak olan Denizlispor Stadı’nın 3,5-4 katı maliyete sahipti. Bunu söylememin sebebi oradaki yapılan büyük yatırımın, Denizlili hemşerilerimize, Denizlispor’umuza kazandıracağımız stadyum bizim için çok büyük bir yatırım değil demek istiyorum. Biz bunu 4 kat büyüğünü yapmışız” ifadelerini kullandı.

"AYDIN-DENİZLİ YOLUNU BİTİRECEĞİZ"

Aydın-Denizli otoyolu hakkında da açıklamalarda bulunan Cahit Özkan, “Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda trafik yoğunluğunu iyi planlamak lazım. Denizlimiz de sanayicilerimizin isteği üzerine bir raylı sistem ihtiyacı da var. Biz bu dönemde raylı sistemi OSB’ye ulaştırarak malların orada yüklenip boşaltılması için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Böylelikle şehir içi trafik yoğunluğunu azaltacağız. Raylı sistemin olmaması bugün İzmir-Denizli yolunun trafiğini yoğunlaştırıyor. Tabi raylı sistemi yapmak yetmez. Bizim Denizli-Aydın otoyolu en büyük hayalimiz. Şuanda bu konuda yasal şartlar dışında herhangi bir engel yoktur. Burada yapılacak yatırım ülkemizin ekonomik gücü karşısında iş bile değil. Çünkü yap-işlet-devret modeliyle yapılacak. Bununla ilgili de çok talipli var. İhale yapıldı ve süreç de işliyor. Endişe etmeyin bugüne kadar yaptığımız yatırımları nasıl hayata geçirdiysek, Aydın-Denizli yolunu da bitireceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER