Milletvekili Özkan; “Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz”

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Hacı Aras’ın ailesini ve 15 Temmuz gazisi Mehmet Adanır’ı ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz” dedi.

Milletvekili Özkan; “Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Hacı Aras’ın ailesini ve 15 Temmuz gazisi Mehmet Adanır’ı ziyaret etti.

Şehit ailesi ve gazi Mehmet Adanır’la yakından ilgilenen Cahit Özkan, “Bu vatanı bizlere emanet eden şehitlerimiz ve gazilerimiz medar-ı iftiharımızdır. Biz tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükran borçluyuz. Sadece 15 Temmuz, 23 Nisan, 19 Mayıs gibi günler vesilesiyle değil her gün biz onların bu ülkede vermiş oldukları o kutlu mücadeleyi anmak durumundayız. Allah onlardan razı olsun. O kadar karanlık bir gecede, hainlerin herhangi bir savunması olmayan sivil vatandaşlarımıza, emanetine sahip çıkan aziz milletimize karşı doğrulttuğu silahlar milletimizin silahlarıydı. Ancak o gecenin karanlığında dahi “Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak” diyerek emanetine, vatanına, milletine, bayrağına ve devletine sahip çıkan aziz milletimizin sabahın aydınlığını göreceğine inanıyorduk. Ve hamd olsun o gece Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabet ederek şehrin meydanlarına ve havalimanlarına koşan aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz o gecenin karanlığını aydınlığa tahvil eden mücadeleyi hamd olsun hep beraber milletimizle verdik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER