MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN'DEN BİR DİZİ MÜJDE

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN'DEN BİR DİZİ MÜJDE

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, gündemi değerlendirdiği programda bir dizi müjdeler verdi. Kendisinin de bir köy çocuğu olduğunun altını çizen Milletvekili Tin, çiftçilere her konuda destek olmak adına 300 sayfalık rapor hazırladıklarını ve raporun da Meclis’ten geçtiğini söyledi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Şahin Tin, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. Programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Şahin Tin, emeklilerden çiftçilere, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan çalışanların problemlerine kadar bir dizi müjde verdi. Kendisinin de bir köy çocuğu olduğunun altını çizen Milletvekili Tin, “Köylümüzün çiftçimizin derdinden anlarız, çünkü biz de köy çocuğuyuz. Onların neler çektiğini biliriz. ‘Çiftçimizi nasıl destekleriz?’diye çalışıyoruz ve geceli gündüzlü kafa yoruyoruz. Hatta bu konuyla ilgili olarak bir araştırma yaptık. İlk defa sizin aracılığınızla burada açıklıyorum; seçim kararı alınmadan önce komisyon olarak çiftçilerimize her konuda destek olmak için tasarımızı Meclis’e sunduk. Bizim bu raporumuz Meclis’ten geçti. Bu 300 sayfalık bir rapordur, iyileştirme ve çiftçimizim yararına birçok maddeyi içermektedir. Tüm çiftçilerimize de hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum” dedi. 

“İKRAMİYELER HER SENE ENFLASYON ORANINDA ARTACAK”
Emekliklere Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilecek olan 1000’er TL ikramiyeyle ilgili de konuşan Milletvekili Tin, “Bu popülist bir hamle değildir. Tek bir seferlik de değildir. Her sene enflasyon oranına göre artış gösterecektir, sabit değildir. Devletimizin, emekliklerimize yönelik bir vefasıdır. Bizim de bu çorbada bir tuzumuz bulunsun” ifadelerini kullandı.

 “VATANDAŞIMIZ BİZE GÜVENSİN, ONLARI MAĞDUR ETMEYİZ”
Sosyal Güvenlik ile ilgili merak edilen sorulara da cevap veren Milletvekili Tin, müjde üstüne müjde verdi ve ekledi: “Meslek lisesine giren herkese, liseye başladığı günden itibaren SGK’lı yapacağız. Yani emeklilik için gerekli olan prim gün sayısını daha lise sıralarında, mesleklerini öğrenirken ve icra ederken toplayacaklar. Ayrıca prim gün sayısı fazla maaşı düşük, prim gün sayısı az maaşı yüksek olan bu adaletsiz ve eşitsiz durumu da ortadan kaldıracağız. Bu bizim masamızda duran meselelerin başında geliyordu. Malum seçim sürecine girdik, şu an masamızda hazır. Nasip olursa 24 Haziran’dan sonra ilk işimiz bu olacak. Ben Milletvekili olarak yasasını hazırlayıp sunacağım. Vatandaşımız bize güvensin. Biz onları mağdur etmeyiz.” 

İRFAN ATASOY 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER