Milletvekili Şahin Tin’den KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’ya Yanıt 

‘Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklama yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya yanıt veren AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Bu duruşu unutmayacağız” dedi.

Milletvekili Şahin Tin’den KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’ya Yanıt 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklama yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce diyalog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı'nın sözlerine AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den tepki geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye böylesine hassas ve önemli bir süreçten geçerken, herkes kendini belli ediyor. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Suriye'de devam eden harekatın eli kanlı terör örgütüne karşı yapıldığını görmezden gelmesini, Türk düşmanlarının diliyle konuşmasını esefle kınıyorum. DNA testine gerek yok. Herkes soyunu-sopunu şüphe götürmez bir şekilde ortaya koyuyor. Rum zulmü altında can veren soydaşlarımız ile onları kurtarmak için çarpışan aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak kadar itaatkar olmaları da bizi şaşırtmadı. Bu duruşu unutmayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211