Milletvekili Teoman Sancar; “Denizli bu çileyi hak etmiyor”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Vali Hasan Karahan’ı ziyaret ederek, Çardak Havaalanı’nda yaşanan sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğini aktardı.

Milletvekili Teoman Sancar; “Denizli bu çileyi hak etmiyor”

CHP Denizli Milletvekili Sancar, Çardak Havaalanı’nda yaşanan taksi ulaşım sorununu Denizli Valisi Hasan Karahan’la konuştuğunu açıkladı. Çardak Havaalanı’nda yolcu taşıyan Pamukkale Taksi Kooperatifi’nin Havaalanı içinden yolcu almasının yasaklanmasına anlam veremediğini söyleyen Milletvekili Sancar, “Yolcular aylardır, taksiye binmek için yağmur çamur demeden 500 metreye yakın yürümek zorunda kalıyor. Bu çile bitmelidir.”dedi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan CHP’li Sancar, “Çardak Havaalanı’ndaki ulaşım çilesi aylardır çözülemedi. Yağmur çamur, kar kış demeden yolcular elinde valizleriyle 500 metreye yakın yol yürüyor. Uçak ile yolculuk yapmanın hiçbir konforu kalmamış, en hızlı ulaşım aracı en sıkıntılı ulaşım şekline dönüşmüştür. Sayın Vali konunun bir an önce çözülmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını aktardı. Ben konunun diğer muhatabı olan Devlet Hava İşleri Genel Müdürlüğü’ne de çağrıda bulunuyor ve Denizlimize yakışmayan bu görüntülerin bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyorum. Yolcular kadar esnafımızda bu konudan mustarip. Umarım kısa sürede bu sorun çözülür ve vatandaşlarımız rahat bir nefes alır.” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER