Milletvekili Tin; “15 Temmuz Türk milletinin zaferidir!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; 15 Temmuz’un milyonlarca kahramanı olduğunu söyledi. Şahin Tin; “15 Temmuz Türk milletinin zaferidir. Unutmamak ve unutturmamak ise millet olarak bizim tarihe karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Vatan bizim, irade bizimdir” dedi.

Milletvekili Tin; “15 Temmuz Türk milletinin zaferidir!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü ve 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Milletvekili Şahin Tin; “Milletimiz 15 Temmuz tarihinde büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldı. Askeri üniformaların içerisine saklanan hainler, ülkemizi ve milletimizi tarumar edip, yerle yeksan etmek için bir girişim, bir kalkışma başlattılar. Milletin paralarıyla alınan tankları, tüfekleri, mermileri, bombaları acımasızca millete doğrultarak ihanetin en büyüğünü işlediler. Ancak hesap edemedikleri bir gerçek vardı. O da bu asil milletin vatanı, bayrağı, devleti ve bekası için canını seve seve vermekten asla geri durmayacağıydı. Söz konusu vatanı olduğunda ardına bile bakmadan cesurca ilerleyen, sağında, solunda onlarca kişi vurulup düştüğü halde geri dönmeyi bir defa bile aklına getirmeyen bir milletin durdurulamayacağını tüm dünya 15 Temmuz gecesi bizzat gördü. Kahraman milletimiz 15 Temmuz gecesi hainlere geçit vermedi, vatan sevgisinin canından bile kıymetli olduğunu tüm dünyaya alenen ilan etti” dedi.

“15 TEMMUZ’DA KAHRAMANLIK DESTANI YAZDIK”

Türkiye’nin bugünlere ulaşıncaya kadar büyük bedeller ödediğini ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Anadolu insanı rastgele bir araya gelmiş bir topluluk değildir. Anadolu insanı bu topraklarda var olmak için çok bedeller ödedi. Aziz milletimiz, 15 Temmuz’da dış mihrakların organizasyonuyla içerideki hainlerin yaptığı saldırılara da asla boyun eğmemiştir. Çıplak yumruklarıyla tankın, tüfeğin önüne geçen, savaş uçaklarına levye demiri fırlatan, helikopterlerden atılan kurşunlara taş atarak karşılık veren milletimizi hiçbir fani asla yeryüzünden silemez. Türk Milleti daha önce yaşadığı mücadele yıllarında nasıl cesurca memleketini savunup destanlar yazdıysa, 15 Temmuz gecesi de aynı şekilde bir kahramanlık destanı yazmıştır. 15 Temmuz Türk milletinin zaferidir” diye konuştu.

15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Milletvekili Şahin Tin, şunları aktardı: “15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Aynı zamanda 15 Temmuz’un bizlere verdiği mesajı en doğru şekilde okuyarak varlığımızı muhafaza etmeye, bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya, kahramanca mücadele etmeye devam edeceğiz. Ülkemize ihanet eden hainler bilsinler ki; işbirlikçilerine ve maşalarına, bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü elimizden almak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Çok açık ve net bilinmelidir ki; bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, vatanımızı parçalayamayacaksınız ve milletimizi yok edemeyeceksiniz. 15 Temmuz gecesi vatan savunmasında şehit olan kahramanlarımız başta olmak üzere tüm şühedamızı rahmet ve tazimle yâd ediyorum. Rabbim onlardan razı olsun. Aynı zamanda gazilerimize de sağlık ve afiyet diliyorum. Ölümün üzerine böylesi cesaretle giden bir başka milletin olmadığını dünya âleme ilan eden kahraman milletimizi bir kez daha saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER