MİLLETVEKİLİ TİN, ‘DENİZLİ’DE 15 TEMMUZ DESTANI; ŞÜKÜR ŞAFAĞI GÖRDÜK’ KİTAPÇIĞINI TANITTI

15 Temmuz darbe girişimi gecesini 64 sayfalık ‘Denizli’de 15 Temmuz Destanı’ isimli kitapçıkta toplayan ve ‘Şükür Şafağı Gördük’ diyen 27. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek kitapçığı tanıttı.

15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütü tarafından darbe girişiminde bulunulmuştu. Bölgenin değişik illerinden gelen komando birlikleri, Türkiye’deki diğer illere destek amacıyla yolla çıkmış, birlikler Denizli – Ankara yolu Çardak Havaalanı yol kavşağında halk tarafından durdurulmuştu. O günün önemli isimlerinden biri olan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, o gece yaşananları kitapçık haline getirdi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basınla bir araya gelen Milletvekili Tin, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında basımı tamamlanan ‘Denizli’de 15 Temmuz Destanı; Şükür Şafağı Gördük’ ismini taşıyan 64 sayfalık kitapçığın tanıtımını gerçekleştirdi.

“TEK ÇÖZÜM DEMOKRASİDİR”
Yeniden milletvekili seçilen Şahin Tin’e görevinde başarılar dileyen ve 15 Temmuz darbe girişimine dair açıklamalarda bulunan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı; “15 Temmuz 2016’da hain bir darbe girişimiyle karşılaştık. Milletimiz göğsünü tanklara siper ederek darbe girişimini durdurdu. 249 şehit verdik ve binlerce yaralımız vardı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da tekrar geçmiş olsun diyorum. Tek çözüm demokrasidir. Cemiyet olarak demokrasi dışı tüm girişimlerin karşısında olduğumuzu belirtiyorum” dedi.

“TARİHİ SÜRECİN ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLMESİNİ İSTEDİK”
Denizli’de 15 Temmuz Destanı kitapçığı hakkında bilgiler veren Milletvekili Tin; “O gece yaşanların belgelenmesi ve kalıcılaştırılması adına kitapçık ve belgesel hazırladık. Tarihi sürecin ölümsüzleştirilmesini ve hiçbir zaman unutulmamasını istedik. 15 Temmuz Türkiye açısından kara, acı ve talihsiz bir gün. Türkiye’nin demokratik sürecini etkilemek isteyenler tarafından yapılmış bir kalkışma. Halkın seçmiş olduğu AK Parti iktidarını, Recep Tayyip Erdoğan’ı ortadan zorbalıkla kaldırmak için pek çok operasyon uygulanmaya kondu. Bunların hepsi bertaraf edildi. Halkın ve güçlü iradenin gayretiyle hepsi engellendi. Bunda en büyük etki Türk milletinin devletin, cumhurbaşkanının, iktidarın yanında olmasıdır. 15 Temmuz’da, uzun yıllar Türkiye içinde konuçlanmış, her kuruma sızmış bir FETÖ ve bunun arkasındaki ana oyuncular; Batı, Amerika ve İsrail’in olduğunu görmekteyiz. Darbe girişimindeki amaç sadece AK Parti iktidarını yıkmak ve Recep Tayyip Erdoğan’ı ortadan kaldırmak değildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin ortadan kaldırılması ve vesayet altına alınması için yapılmış bir çapulcu ayaklanmasıdır” şeklinde ifade etti.

“DENİZLİ HALKI ÇARDAK’TA O PLANLARI BOZDU”
O gece Denizli’de ve Çardak Havaalanı’nda yaşananları da aktaran Milletvekili Tin; “ Denizli’ye geldiğimde AK Parti grubumuza ilk mesajı ben attım. İstanbul’da köprülerin tutulması, Ankara’da uçakların, helikopterlerin uçmasıyla ilgili bilgi almak için sorduk. Daha sonra bunun bir kalkışma olduğunu gördük. O gece teşkilatımıza gelerek kriz masası oluşturduk. Ankara Genel Merkez’le temaslarımızı sürdürdük. Meydanlara çıkma hareketini başlattık. 81 ilde ve ilçelerimizde ‘darbeye hayır’ sloganlarıyla meydanlara çıkarak bu millet demokrasisine, ülkesine sahip çıktı. 15 Temmuz bir uyanıştır. Hainlere, darbecilere, çapulculara, kendi ruhunu şeytana satmışlara karşı bir direniştir. O gece Çardak’ta yaşananları anlattık kitapçığımızda. Çardak’ta halkımızla etten duvar örerek Ankara’ya sevk edilecek 550 komandoyu engelledik. Denizli halkı Çardak’ta o planları bozdu. Piste uçaklar inemedi. Çünkü kamyonlar, özel araçlar traktörler koyduk. Yakıtları boşalttık, elektrikleri kestik. Halk meydanları doldurdu. Askerler havaalanına giremedi. Kahramanlık, vatanseverlik, milliyetçilik budur” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER