Milletvekili Tin; “Devlet otoritesi millet eliyle tesis edilir!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde yaptığı açıklamada; “Artık, emperyalistler bu topraklarda istedikleri gibi at oynatamıyorlar. 15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemiz için dönüm noktasıdır. Kahraman milletimiz 15 Temmuz kalkışmasında devlet otoritesini tesis etme görevinin sadece millete ait olduğunu cümle âleme açıkça ilan etmiştir” dedi.

Milletvekili Tin; “Devlet otoritesi millet eliyle tesis edilir!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 12 Eylül 1980 darbesinin 39’uncu yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Üretilen hiç bir bahanenin milletin baskı altına alınmasını, zulmedilmesini, haksız yere işkencelere maruz bırakılmasını ve en acısı da suçlu olup olmadığına bile bakılmaksızın bir gençliğin acımasızca katledilmesini meşru kılmayacağını belirten Milletvekili Tin; “Millet olarak çok zorluklara göğüs gerdik. Çok mücadeleler verdik, asla pes etmedik. Çılgınca esen fırtınalar dallarımızı kırsa da köklerimizden yeniden doğduk ve yeniden filizlenerek dünyaya insanlık ve yönetim dersi verdik. Milletin verdiği karar bozulası bir karar asla değildir. Millet iradesini yok sayan ve bitirme girişiminde bulunan her kim olursa olsun bu millete bedelini çok ağır öder. Aradan geçen 39 yıla rağmen yaşanan acılar, dramlar ve haksızlıklar dün gibi tarihin sayfalarında yerini koruyor. Bir sabah vakti karşısına çıkan tankları, sokaklarına dizilen silahlı askerleri bu millet nasıl unutabilir ki? Evlatları sorgusuz sualsiz nereye gittikleri bile belli olmadan zorla kelepçelenerek götürülen ailelerin yaşadığı o dramlar nasıl hafızalardan çıkarılıp atılabilir ki? ‘Bir o yandan, bir bu yandan’ diyerek katledilen ve işkencelere maruz bırakılan gençlerimizi nasıl unuturuz? Bugün daha güçlü bir Türkiye’nin inşası için topyekûn bir mücadele içindeysek, bunun sebebi şüphesiz yaşanan o kara günlerin ve talihsiz elim hadiselerin tekrar yaşanmaması içindir” şeklinde ifade etti.

“BİRBİRİMİZE SIKI SIKIYA KENETLENECEĞİZ”

AK Parti’nin 17 yıllık iktidarı boyunca hak ve özgürlüklerin genişletilmesi, demokrasimizin güçlenmesi için birçok reformu hayata geçirdiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “AK Parti döneminde yaşananlar bile unutulur gibi değil. Darbeci vesayetçiler hiç boş durmadı. Parti kapatma davaları, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan 367 krizi, gezi olayları, 17-25 Aralık Operasyonu, MİT TIR’ları kumpası, ekonomik krizler ve 15 Temmuz hain darbe girişimi gibi birçok darbe teşebbüsünde bulundular. Fakat gerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, gerekse milletimizin azim ve kararlılığı tüm bu girişimler bertaraf ederek bu topraklardan püskürtmeyi başardı. Millet olarak bu yolları tamamen kapatmanın yegâne adımı birbirimize daha sıkı kenetlenmemizden geçiyor. Bekamıza yönelik saldırılara karşı daha duyarlı ve hassas olmamız gerekiyor. Yerli ve milli büyüme hamlelerimizde hız kesmeden devam etmemiz gerekiyor. 15 Temmuz Türkiye için dönüm noktası olmuştur. Milletimiz, demokrasisine sahip çıkma iradesini net bir şekilde ortaya koymuştur. Millet iradesine saldıranlar, kendi kazdıkları ihanet çukurlarına batmaya mahkûmdur. Kahraman milletimiz 15 Temmuz kalkışmasında devlet otoritesini tesis etme görevinin sadece millete ait olduğunu cümle âleme açıkça ilan etmiştir. Bu vesileyle bir kez daha ülküleri uğruna hayatlarını feda eden tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, darbecileri ve darbecilere kucak açan zihniyeti şiddetle lanetliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER