Milletvekili Yıldız, sanayicilerle biraraya geldi

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizli Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) firma yetkilileri ile bir araya geldi.

Milletvekili Yıldız, sanayicilerle biraraya geldi

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizli Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) firma yetkilileri toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya; Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık ve Denizli Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Yeşilpınar da katıldı.

Denizli Çardak Özdemir Sabancı OSB’nin son durumu hakkında Milletvekili Ahmet Yıldız’a bir sunum yapılan toplantıda; OSB’de yatırım yapan firma temsilcileri, kendilerini ve faaliyet alanları hakkında bilgiler verdi. Çardak OSB’nin mevcut durumu, eksikleri ve yapılması talep edilen eksikliklerin dile getirildiği toplantıda; işletmelerin en yoğun talepleri doğalgaz oldu. Özellikle metal sektöründe önemli bir enerji kaynağı olan doğalgazın, Denizli Çardak Özdemir Sabancı OSB’ndeki müteşebbis ve yatırımcıların en önemli sorunu olduğu ortaya çıktı. Her sektör için önem arz eden enerji kaynağı doğalgaz sorununun çözümüyle yapılacak olan yatırımların da hız kazanacağına vurgu yapıldı.

Sanayicilerin dile getirdiği taleplerin takipçisi olduğunu belirten Milletvekili Yıldız, Denizli Çardak Özdemir Sabancı OSB Yönetimi tarafından muhtemel doğalgaz talepleri de göz önünde olmak suretiyle geniş kapsamlı bir rapor hazırlanmasını ve bu rapor ile birlikte BOTAŞ, Enerji Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı’na ilgili taleplerin yapılmasını ifade etti. Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, istihdam teşvikleri hakkında firmaları bilgilendirdi. Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, “Biz sanayicilerimizin her zaman yanındayız. Bizim yapabileceğimiz bir şey olduğunda her zaman kapımızı çalın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER