MİLLİ GÜREŞÇİ MÜŞAADE ALTINA ALINDI

MİLLİ GÜREŞÇİ MÜŞAADE ALTINA ALINDI

Acıpayam’ın Akşar Mahallesi’nde doğan 86 yaşındaki Milli Güreşçi Bayram Şit, şeker komasına girdi. 5 Kasım’da Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne kaldırılan Milli Güreşçi Şit’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Acıpayam’ın Akşar Mahallesi’nde doğan 1951 Akdeniz Oyunları'nda ve 1952 Yaz Olimpiyatları'nda altın, 1954'te  Japonya'nın Tokyo  şehrinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Milli Güreşçi Bayram Şit, ateş yüksekliği titreme ve morarma şikâyetleri nedeniyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne kaldırıldı. Özel Cerrahi Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Dündar Güngör tarafından tedavi altına alınan 86 yaşındaki Milli Güreşçi Şit’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Milli Güreşçi’nin sağlık durumu hakkında açıklama yapan Dr. Güngör, “Hastamız acil servise 4 gün önce yoğun bir ateş yüksekliği titreme ve morarma şikâyetleri ile başvurmuştu. Hastamıza ilk yapılan tetkiklerde şekeri 465, idrarda bol lökosit çıktı. Hastamız neredeyse diyabetlik asidoz koması girmek üzereydi. Acil serviste yaptığımız müdahale ile hastamızın şeker seviyesini yaklaşık 150-160 seviyelerine düşürdük. Daha sonra hastamızın Dahiliye Kliniği’ne yatış önerdik. Hastamızı yatırdıktan sonra antibiyoterapi ve insülin tedavisi ile çok iyi şeker seviyeleri yakaladık hastamız şu anda gayet rahat herhangi bir problemi kalmadı 1-2 gün içerisinde taburcu olacak hastanemizden ve tedavisinden son derece memnun herhangi bir şikayeti yok” dedi.

“ŞİMDİ ÇOK İYİM”

Hastaneye kaldırıldığında bilincinin kapalı olduğunu belirten Milli Güreşçi Şit, “Ani olarak buraya gelişimiz. Biraz korkuyla geldik ama Allah’a şükür burada kendimizi toparladık. Personelimizin, doktorlarımızın sayesinde durumum gayet iyi. Bu yaşa geldim, çok devlet gezdim. Çok milletlerle görüşmelerimiz oldu. Çektiklerimiz oldu ama burası çok rahat. Şimdi çok iyim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER