MİLLİ SPORCU KÜÇÜK KIZA “ANTRENÖR ŞİDDETİ” İDDİASI

Kadına şiddetin gündemin ilk maddelerinden biri olarak tartışıldığı ülkemizde bu kez 14 yaşında bir kız çocuğu şiddetin hedefi oldu. Denizli’de 14 yaşındaki mili sporcu genç kıza karate antrenörü tarafından defalarca şiddet uygulandığı öne sürüldü.

MİLLİ SPORCU KÜÇÜK KIZA “ANTRENÖR ŞİDDETİ” İDDİASI

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; yüzünde morluklar oluşan kızın ailesi “darp raporu” alarak, durumu önce polise ardından da yargıya taşıdı. Denizli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi olayla ilgili inceleme başlattı. Aynı zamanda Minikler ve Yıldızlar Milli Takımı sporcusu olan D.S.T.’nin yaşadığı son şiddet olayından önce de; defalarca karate antrenörü tarafından arkadaşlarının gözü önünde yumruklandığı ve dayak yediği öne sürüldü.

Kadına şiddetin gündemin ilk maddelerinden biri olarak tartışıldığı ülkemizde bu kez 14 yaşında bir kız çocuğu şiddetin hedefi oldu. Denizli’de 14 yaşındaki mili sporcu genç kıza karate antrenörü tarafından defalarca şiddet uygulandığı öne sürüldü. İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; yüzünde morluklar oluşan kızın ailesi “darp raporu” alarak, durumu önce polise ardından da yargıya taşıdı. Denizli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi olayla ilgili inceleme başlattı. Aynı zamanda Minikler ve Yıldızlar Milli Takımı sporcusu olan D.S.T.’nin yaşadığı son şiddet olayından önce de; defalarca karate antrenörü tarafından arkadaşlarının gözü önünde yumruklandığı ve dayak yediği öne sürüldü.

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde yaşayan ve 8 kez milli takıma seçilerek minikler ve yıldızlar karate şampiyonalarında Türkiye'yi temsil eden D.S.T.'yi (14) karate eğitmeni D.D.'nin darp ettiği öne sürüldü. İddiaya göre olay, 1 Eylül'de Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde düzenlenen Uluslararası Karadeniz Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda yaşandı. İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; şampiyona esnasında müsabakaya çıkmaya hazırlanan genç kız ile takım arkadaşlarından M.B.Ö. isimli erkek sporcu, moral vermek için sohbet etti. Bunu fark eden D.D. isimli eğitmen, genç kıza herkesin içerisinde şişe fırlatarak hakaret etmeye başladı. Durumu gören karate eğitmeni İ.A., öfkesine hakim olamayan D.D.’yi uyararak sakin olmasını istedi. Daha sonra müsabakaya çıkan genç kız, moral bozukluğu ile müsabakada elenirken; takım, şampiyonluğu kazandı. Kafile müsabaka sonrası Denizli’ye dönerken, eğitmen D.D. 5 Eylül günü sporculardan salona gelmelerini istedi. İddiaya göre antrenman yapılan salonda D.D., genç sporcuya takım arkadaşlarının yanında hakaret ettikten sonra peş peşe yumruk attı. Yere düşen genç kız, ayağa kalktıktan sonra tekrar D.D.’den yumruk yedi. Yaşanan olay sonrası eve giden genç kızın halini gören ailesi, Denizli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne giderek; karate eğitmeni D.D. hakkında suç duyurusunda bulundu. Aile, daha sonra hastaneye giderek darp raporu da aldı. Milli sporcunun takım arkadaşlarının da ifadesini alan polis, olayla ilgili olarak ‘kasten adam yaralama’ suçundan inceleme başlattı.

“ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL”
Genç kızın babası Resul T., “14 yaşındaki bir kız çocuğuna bir karate hocası nasıl olur da duvara sıkıştırıp yumruk atar? Anlamak mümkün değil” diyerek tepkisini dile getirdi. Yaşanan olayın yanı sıra D.D. hakkında başka iddialar da ortaya atıldı. Antrenman esnasında D.D.’nin başka sporculara da hakaret ettiği, bazı sporcuların sopa ile bacaklarına vurduğu, hatta bazen de sporcuların ayaklarının altına sopa ile vurduğu ve çocuk sporcuların ailelerine de hakaretler ettiği öne sürüldü.

“PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLAMA YAPACAĞIM”
Öte yandan söz konusu iddialarla ilgili açıklama yapan karate eğitmeni D.D., “ben yıllardır bu işi yapıyorum. Şimdiye kadar böyle bir olayla karşı karşıya kalmadım. Şu anda herhangi bir açıklama yapmak istemiyorum. Pazartesi Günü gerekli açıklamayı yapacağım” diye konuştu. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER