Milli Takım’ın testleri PAÜ’den

Ümit Milli Takım’ın performans testleri, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim Üyeleri Prof. Dr. Yusuf Köklü, Prof. Dr. Utku Alemdaroğlu ve Doç. Dr. Hüseyin Gökçe tarafından gerçekleştirildi. Sonuçlar Ümit Milli Takım teknik ekibiyle paylaşıldı.

Milli Takım’ın testleri PAÜ’den

Ümit Milli Takımı, 2023 UEFA U21 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme müsabakaları öncesinde, 2 Haziran Çarşamba Günü İstanbul'da Ukrayna ile oynayacağı özel maçın hazırlıklarına devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Yusuf Köklü, Prof. Dr. Utku Alemdaroğlu ve Doç. Dr. Hüseyin Gökçe, Pamukkale Teknokent bünyesinde çalışmalarını sürdüren Sporasist firmasıyla birlikte futbolcuların anerobik eşik ve dayanıklılık performansını belirlemek amacı ile modifiye mekik testini gerçekleştirdi.

Sonuçları Ümit Milli Takım teknik ekibi ile paylaşıldı. Daha önce aralarında Beşiktaş, Alanyaspor, Gazişehir, Malatyaspor, Adanademirspor, Giresunspor, Samsunspor’un da bulunduğu çok sayıda kulübe danışmanlık hizmeti veren PAÜ’lü öğretim üyeleri kurdukları firmaları ile performans danışmanlığının yanında çocuklarda yetenek taraması, altyapılardaki fiziksel taramalar, sportif organizasyon yönetimi (event) gibi konularda da faaliyet gösteriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER