MİLYONLARCA TAKİPÇİSİ OLAN SANATÇILAR PAMUKKALE’DE FOTOĞRAF ÇEKTİRİYOR

Ziyaretçi sayısı her geçen gün artan Pamukkale, sosyal medyada da popüler oldu. Özellikle milyonlarca takipçisi olan yabancı turistler, fotoğraf çekmek için Pamukkale’ye geliyor. Sosyal medya hesaplarında paylaştıkları fotoğraflar yüz binlerce beğeni alan ziyaretçiler, bölgenin gönüllü tanıtım elçiliğini yapıyor.

MİLYONLARCA TAKİPÇİSİ OLAN SANATÇILAR PAMUKKALE’DE FOTOĞRAF ÇEKTİRİYOR

Denizli’de bulunan ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Kültür Mirasına dahil olarak dünyanın sayılı turizm cazibe merkezi unvanını alan Pamukkale travertenleri, kültürel ve tarihi güzellikleriyle ziyaretçi çekmesinin yanı sıra, doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerin uğrak yeri oldu. Yerli ve yabancı birçok fotoğrafçı, son yıllarda popüler hale gelen sosyal medyada fotoğrafları paylaşmak için Pamukkale’nin yolunu tutuyor.

Aralarında milyonlarca takipçisi olan ünlü sanatçıların da bulunduğu ziyaretçilerin fotoğrafları sosyal medya hesaplarında yüz binlerce beğeni alırken, paylaşımlar Pamukkale’nin tanıtımına da ciddi katkı sağlıyor. Ziyaretçiler, fotoğraf çektirmek için geldikleri Pamukkale’nin gönüllü tanıtım elçiliğini yapıyor. Ziyaretçi sayısı her geçen gün artan Pamukkale, sosyal medyada da adından söz ettiriyor.

"ONLAR TATİLDEN, BİZ DE TANITIMDAN MUTLU OLUYORUZ"

Dünyada yepyeni bir trend olduğunu aktaran Denizli Turistik Otelciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, insanların dünyanın en özellikli yerlerine giderek resim çektirmek istediklerini söyledi.

İnsanların çekilen resimleri özellikle sosyal medya hesaplarında paylaşarak takipçi kazanmaya çalıştıklarını belirten Şen, bu durumun çok büyük bir turizm hareketi oluşturduğunu kaydetti. Şen, bu anlamda ülkemizde en çok ilgi gören noktalardan bir tanesinin de Denizli Pamukkale travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti olduğunu ifade ederek, "Yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz özellikle Pamukkale ve Kapadokya’da çektirmiş oldukları resimleri kendi sayfalarında paylaşarak ziyaretçilerin de gelmesini sağlıyorlar. Ziyaretçilerimiz bu bölgelerde çok iyi resimler çektirerek paylaşıyorlar. Onlar o tatilden mutlu oluyorlar paylaştıkları resimlerle de onlarca yeni ziyaretçiyi bölgemizde ağırlamaya başlıyoruz. Bir nevi bizim tanıtımımıza da elçi oluyorlar. Bundan sonra da bu hareketin devam edeceğine, özellikle insanların paylaştığı resimlerle ülke ekonomi ve turizmlerine katkı vermesini bekliyoruz" dedi.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Aktürk
Ali Aktürk - 1 yıl Önce

Haber güzel, sayın başkanın dediklerine ilave yaparsak Demek ki bakanlığımız fuar sayısını azaltmakla Ne kadar çok haklı .Tüm sektörler internet tanıtımında tüketiciye ulaşmanın Ne kadar ucu olduğunu artık öğrenmeli, BuNUN içinde beyhude basılı evrak harcamasına, beyhude yeni marka isimler aramaya Gerek yok.PAMUKKALE BİR DÜNYA MARKASIDIR EKSİĞİ ZAMANINDA HİJYENİK VE DOĞRU HİZMETTİR.HAKKIYLA TURİSTLERİMİZE HİZMETLER SUNAR İSE SEKTÖRDE YILLARINI VERMİŞ İŞLETMELER EN BÜYÜK REKLAMIDA MUTLU GİDEN MİSAFİRLERİ SAYESİNDE YAPMIŞ OLUYOR.MİLYONLARCA TANITIM BÜTCESİNİ SOKAĞA ATMANIN ALEMİ YOK.GÖNÜL RAHATLIĞI İLE TÜRK YEMEKLERİ SUNALIM, MİSAFİRPERVERLİĞİMİZİ SUNALIM KALDI Kİ BEDAVA DA DEĞİL AMA İLGİNÇ OLAN YILLARDIR PAMUKKALE İSMİNİ HERKES KULLANIR KULLANIR GİTTİĞİMİZDE PAMUKKALEMİZ BAKIMSIZLIKTAN, EHİL ELLERDEN UZAK,TURİZMDEN BİHABERDİM KİŞİLERDE.....OLMUYOR AMA ALLAHTAN BİR KAÇ MUTLU GÖNÜL ELÇİSİ TURİSTLER VAR.....

SIRADAKİ HABER