Mimar Boz’dan Prof. Dr. Çoban’a ‘Kazak Abdal’ toprağı

Denizlili Mimar Süleyman Boz, Almanya’nın Wuppertal'deki kentinde yaşayan heykeltraş Prof. Dr. İsmail Çoban’a, Pamukkale İlçesi’nde bulunan Kazak Abdal’ın mezarından götürdüğü toprağı ve kendi eseri olan ‘Anılarla Geçtik Çal'dan Denizli'den’ kitabını hediye etti.

Mimar Boz’dan Prof. Dr. Çoban’a ‘Kazak Abdal’ toprağı

Denizlili Mimar Süleyman Boz, Almanya’nın Wuppertal'deki kentinde yaşayan ünlü ressam ve heykeltraş Prof. Dr. İsmail Çoban’ı ziyaret etti.

Prof. Dr. Çoban’ın sanat atölyesinde gerçekleşen ziyarette Boz, Pamukkale İlçesi’ne bağlı Karataş Mahallesi’nde bulunan Kazak Abdal’ın mezarından götürdüğü toprağı ve kendi eseri olan ‘Anılarla Geçtik Çal'dan Denizli'den’ kitabını hediye etti.

Kazak Abdal’ın mezarından gelen toprağı bahçesine ve evindeki saksılara serpeceğini belirten Heykeltraş Prof. Dr. Çoban, “Süleyman Boz kardeşimin getirdiği toprak nedeniyle duygulandım. Atölyemizin bahçesinde ve saksılarına da serpeceğim. Saksılarımdaki çiçekler bundan sonra farklı açacaktır. Çünkü toprak, Anadolu’dan Kazak Abdal’ın mezarından gelmiştir” dedi.

Mimar Süleyman Boz ise, “Heykeltraş İsmail kardeşim yıllardır Almanya’da yaşıyor. Ona hasretliğini çektiği Kazak Abdal mezarından toprak getirdim. Duygulandı. Bahçesine ve saksılarına birlikte serptik” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER