Mimarlar, 26. geleneksel gecede buluştu

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin 26. Geleneksel Mimar Gecesi, Anemon Otel’de yapıldı. Geceye Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İMO Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Temsilcisi Nazım Tanrıkulu, Ziraat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Gülhan Saruhan, Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Doç. Dr. Barış Semiz, Mimarlar Odası Denizli Şubesi eski Başkanları Zeki Kaplan, Arif Balkanay, Cüneyt Zeytinci ve üyeler katıldı.

Mimarlar, 26. geleneksel gecede buluştu

Mimarlar Odası Denizli Şubesi Serdar Alayont, gecede yaptığı konuşmada, meslek odalrının zor dönemden geçtiğini söyledi. Başkan Alayont,b “Gün geçtikçe meslek örgütlerinin yönetiminde görev alanlar için şartlar daha da ağırlaşıyor. Bizlerde bu dönem en az diğerleri kadar zor bir dönem yaşadık, bunu itiraf etmeliyiz. Ancak tüm bunlara karşın göreve gelmiş olduğumuz günden itibaren bizlere vermiş olduğunuz bu ulvi vazifeyi layığıyla bu günlere dek taşmayı başardığımızı düşünüyorum. Geçtiğimiz sene içinde mimarlık alanının iş üretim istatistiklerinde ne yazık ki; 15 yıl öncesinin rakamlarına geri döndüğümüzü gördük. Yıllardır uygulanan yanlış politikalarla adeta ülkemizin ekonomisinin lokomotifi haline getirilen inşaat sektörünün 2018 yılında başlayan ekonomik kriz ile birlikte geçtiğimiz yıl neredeyse çökme noktasına geldiğine hepimiz tanıklık ettik. Ancak daralan iş hacmiyle birlikte üye sayısı gittikçe artan mimarlar odası tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de kentlinin ve meslektaşının yanında olmaya özen gösterdi ve bilimsel doğruları hiçbir kaygı gütmeden toplumun ilgili kesimlerine aktarmayı başardı. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da yapmış olduğumuz söyleşiler, eğitimler, etkinlikler ve sosyal aktiviteler bu son iki senede Pamukkale Üniversitesi mimarlık öğrencilerinin katılımıyla farklı bir boyuta taşındı. Bununla birlikte tabii ki mimarların Denizli’de mekân arayışı daha da farklı bir hal aldı. Bu amaçla yapımına başlanan ve göreve geldiğimiz günden bu yana üzerine özenle eğildiğimiz Mimarlar Odası Denizli Şubesinin yeni hizmet binasını neredeyse tamamladık diyebiliriz.” dedi.

Mimar Odası Denizli Şubesi Başkanı Serdar Alayont’a doğum günü sürprizinin yapıldığı gecede, meslekte 60, 50, 45, 40,35, 30 ve 25 yılını dolduranlara, onur plaketi verildi.

Mimar Odası Denizli Şubesi’nin gecesinde; Ozan Saraçoğlu meslekte 60. Yıl plaketini, Fahrettin Küçükkaplan, İsmail Hakkı İlkimen meslekte 50. Yıl plaketlerini, Metin Coza, Sınmaz Çankaya, Kamelya Toker meslekte 45. Yıl plaketlerini, Rabia Ötnü, Seher Ahsen Taş, Nezih Şensöz, Erol Ergün, Sema Çeliksoy meslekte 40. Yıl plaketlerini, Nihal Örsel, Cüneyt Zeytinci, Ferda Yeşil meslekte 35. Yıl plaketlerini, Erkay Ercan, Mesut Bayram, Kevser Dağdaş, Nesrin Girgin, Ömer Erdem, Bülent Altıntaş, Ayten Ercan meslekte 30. Yıl plaketlerini, Aziz Gediz, Mertsoy Güngör, Tarık Boyar, Arzu Batmazoğlu, Olgun Öztürk, Feridun Aygören, Züleyha Erken, Fitnat Şentürk, Asuman Kocaakın, Halil İbrahim Taydaş, Tahir Dinç, Murat Burak Altınışık, Ayla Ecer, Niyazi Dayanır meslekte 25. Yıl plaketlerini aldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER