Mimarlar Odası Denizli Şubesi kongreye gidiyor

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 15’inci olağan genel kurulu, cumartesi günü yapılacak. Mimarlar Odası Denizli Şubesi Cengiz Bektaş Konferans Salonu’nda yapılacak genel kurul, saat 10.00’da başlayacak ve üyeler pazar günü sandık başına gidecek.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi kongreye gidiyor

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 15’inci olağan genel kurulu, cumartesi günü gerçekleştirecek. Mimarlar Odası Denizli Şubesi Cengiz Bektaş Konferans Salonu’nda yapılacak genel kurul, saat 10.00’da başlayacak. Mimarlar, pazar günü de sandık başına gidecek ve şubenin yeni başkanını belirleyecek. Saat 9.00’da başlayacak olan seçim, 17.00’de son bulacak. Seçimde 4 adayın listesi yer alacak. Seçimde mevcut Başkan Alayont ile birlikte Özlem Durdu Kabel, Osman Yücel Aysun ve Süleyman Emiroğlu’nun listeleri başkanlık için yarışacak.

 GENÇ LİSTE GRUBU TANITILDI

Osman Yücel Aysun liderliğindeki Genç Liste Grubu, oda binasında tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Osman Yücel Aysun; “Bizim odamız, odamızın kapısından içeriye adım attığımız her seferinde yeni bir mimar ya da öğrenci arkadaşımızla tanıştığımız bir yer olmalı. Yani bizim odamız, herkesin mimarlık alanında sohbetini, projesini, malzemesini, çözümünü, bilgisini, eğitimini aldığı hatta arkadaşlarını bile burada tanıdığı yer olmalıdır. Odamızın yeni kimliğini ortaya koyup üyeleri için hızla yeni adımlar atmalı ve Denizli yaşamına, ekonomisine, sosyal ve kültürel yapısına katkı sağlayacak projelere öncü bir Mimarlar Odası olmalıdır. Onun içinde üyeler arasındaki iletişimi hızlandıracak alt yapıyı oluşturmak zorundadır. Bu alt yapının şartları da seçim çalıştayı boyunca üyeler ile konuşup ortaya çıkardığımız tespitlerdir. Bu tespitler hem odayı mimari kimlik boyutunda güçlü kılacak hem de sosyal boyutta geliştirecektir” dedi. Osman Yücel Aysun, Genç Liste Grubu’nun tespitlerini ise şu şekilde sıraladı: “Üyelerin telif haklarının arkasında durulması. Kamu, ücretli ve serbest çalışan üyelerin hukuki desteğini sağlamak. Şantiye şefliğinde üyelerin hakkını korumak. Ücretli çalışan üyelerin oda asgari ücret listesini uygulatmak. Serbest çalışan üyelerin mimari bedel hakkını korumak. e-mimar portalının kurulması. Kafemod’un işler hale gelmesi. Öğrenciler ile ilgili mimari stüdyo çalışması. Üyeler için dijital atölye, sosyal etkinlikler ve engelsiz yaşam ile ilgili projeler. Kentimizde ki tarihi binaların tescili ve restorasyonu. Yeni mezunlarla ilgili mesleki hayata başlarken yeni projeler geliştirerek onların gelişimini hızlandırmak.” Osman Yücel Aysun; “Bu tespitlere çok hızlı adım atıp gerçekleştirmeye başladığımız andan itibaren Mimarlar Odası, Denizli için artık projelerini üretip söz söylemeye başlamıştır demektir. İşte o zaman ‘proje kimlikli yönetim ile’ ‘Yeni Oda Yeni Kimlik’ tasarımını gerçekleştirmiştir diyebiliriz” diye konuştu. Genç Liste Grubu’nun yönetiminde, Osman Yücel Aysun’un yanı sıra; Sümeyra Üregil, Harun İlik, Miray Erim Kahveci, Aslı Arslan, Özge Özfidan ile Merve Saygılı yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER