Mimarlar Odası'nda 25 yıl aradan sonra ilk!

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 11 Ocak’ta 14’üncü olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Genel kurul öncesinde basın açıklaması düzenleyen mevcut Başkan Serdar Alayont, yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Mimarlar Odası Denizli Şubesi böylece 25 yıldan sonra ilk defa tek liste ile seçime gidecek.

Mimarlar Odası'nda 25 yıl aradan sonra ilk!

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 11 Ocak’ta 14’üncü olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Genel kurul öncesi basın açıklaması düzenleyen mevcut Başkan Serdar Alayont, yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Mimarlar Odası Denizli Şubesi böylece 25 yıldan sonra ilk defa tek liste ile seçime gidecek.

“GENEL KURUL SÜRECİNE GİRİYORUZ”

Mimarlar Odası’nın 26 şubesi ve 65 binin üzerinde üyesi bulunduğunun altını çizen Başkan Alayont; “Demokrasiden, bilimden, insan haklarından ve adaletten yana olan politikalarını sürdürmekte olan Mimarlar Odası, toplumsal hak olarak gördüğü mimarlığın, kültürel ve sanatsal yaşamımızın bir parçası olmasını sağlamaya gayret etmektedir. Mesleki haklarımızın yok sayıldığı, kentlerin bilimsel değil rantsal politikalar ile biçimlendirilmeye çalışıldığı, meslek örgütlerinin anayasal tanımıyla ‘kamu kurumu niteliği’ vasfının göz ardı edildiği bir ortamda Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak 14. Olağan Genel Kurul sürecine giriyoruz” dedi.

BAŞKAN ALAYONT, YENİ YÖNETİMİ AÇIKLADI

Yeni yönetim kurulu için asil ve yedek üyelerini tanıtan Başkan Alayont, şunları aktardı: “11 Ocak tarihinde yapılacak olan Şubemiz 14. Olağan Genel Kurulu’nda sizleri tüm içtenliğimiz ile aramızda görmek isteriz. Genel Kurula katılımınız, hem bizleri onurlandıracak, hem de Odamız ve Mesleğimiz adına yapabileceklerimizi coşku ile sizlere aktarabilmemizi sağlayacaktır. Bu dönemde görev almak isteyen, Yönetim Kurulu Asil Üye Adaylarımız şunlardır: M. Serdar Alayont, Yasemin Eylem Konuk, Volkan Dayıoğlu, Kadir Çağın, Evrim Çıralı, Jülide Öz, Işıl Mete’dir. Yönetim Kurulu Yedek Üye Adaylarımız ise; Egemen Temizkalay, Engin Ekiz, Serpil Yıldırım, İzzet Başdurnalı, Yunus Barunduk, Selver Kalkan, Nedim Öz’dür.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER