Mimarlar Odası’nın ilk kadın başkanı görevi devraldı

TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin 15’inci Olağan Genel Kurulu’nda seçimi önde tamamlayan Özlem Durdu Kabel önderliğindeki ‘Doğru Çizgi’ Gurubu, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi devraldı. Devir teslim töreninin ardından yeni yönetim, ilk toplantısını gerçekleştirdi ve Özlem Durdu Kabel başkan seçildi. Böylece yeni Başkan Kabel, TMMOB Denizli Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin ilk kadın başkanı oldu.

Mimarlar Odası’nın ilk kadın başkanı görevi devraldı

TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 15’inci Olağan Genel Kurulu’nu 29-30 Ocak’ta gerçekleştirmiş ve yapılan seçimde Özlem Durdu Kabel önderliğindeki ‘Doğru Çizgi’ Gurubu, seçimi önde tamamlamıştı. 240 oy alan ‘Doğru Çizgi’ Gurubu, odada düzenlenen devir teslim töreni ile görevi devraldı. Törende konuşan Kabel; “Çok heyecanlı, çok hızlı, çok hareketli bir seçim dönemi geçirdik. Yönetim kurulu olarak temel görevimiz bu heyecanı 2 yıl sürdürebilmek önceliğimiz olacak. Bu heyecan ve hareketle çok güzel şeyler yapacağız. 14. Dönem Yönetim Kurulu’na teşekkür ederim. Umarım sizin yaptıklarınızın üstüne bir taş koymaya devam edebiliriz. Bunu yaparken tüm meslektaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Tek başına karar almak çok büyük sorumluluk bunu sizlerle paylaşmak istiyoruz” dedi. Başkan Kabel’in konuşmasının ardından önceki dönem yönetim kurulunda bulunan isimlere plaket taktim edildi. Plaket takdiminin ardından seçim yarışına giren başkanlar sahneye çıkarak beraber birlik pozu verdi.

“ÇALIŞMALARIMA DEVAM EDECEĞİM"

Görevi yeni yönetime devreden ve yeni dönemde de yönetim kurulu üyesi olan Mehmet Serdar Alayont; “Mimarlar Odası 14 dönemini tamamladı. 28 yıla tekabül ediyor. Temsilcilik olarak 50’nci yıla girdik. 13 ve 14. Dönemde başkanlık görevimi tamamladım. Bu dönem yönetim kurulu üyeliğine layık görüldüm. Bu görevde çalışmalarıma devam edeceğim. Bir ara kırgınlıklar yaşadık ama bundan sonra her zaman birlikte olacağım. Ben artık barış istiyorum. Ben ne yaptıysam oda için yaptım” diye konuştu.

MİMAMARLAR ODASI'NIN İLK KADIN BAŞKANI; KABEL

TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin yeni yönetimi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yeni yönetim şekillendirdi. Gruba öncülük eden Özlem Durdu Kabel, başkanlık görevine getirildi. Yeni yönetim şöyle şekillendi: Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, Sekreter Üye Tuğba Acar Panayır, Sayman Kadir Onur Güzin, Üyeler; M. Serdar Alayont, Ömer Celikkol ve Gülperi Deniz Kıyak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER