'MİMARLAR SANATSAL BİR MİSYONA SAHİP OLMUŞLARDIR'

'MİMARLAR SANATSAL BİR MİSYONA SAHİP OLMUŞLARDIR'

24-25 Şubat’ta yapılacak olan 13. Olağan Genel Kurul öncesi Denizli Mimarlar Odası Toplantı Salonu’nda Asil ve yedek yönetim kurulu üyelerini açıklayan Denizli Mimarlar Odası Başkanı Suat Bilgi, Mimarlık mesleği asırlar boyunca sanatla özdeşleştirilen bir disiplin olmuştur” dedi.

Denizli Mimarlar Odası Başkanı Suat Bilgi, Mimarlar Odası Denizli Şubesi 13. Dönem Olağan Genel Kurulu öncesi bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Asil ve yedek üyelerini tanıtan Başkan Bilgi, önemli açıklamalarda bulundu. “Mimarlık mesleği asırlar boyunca sanatla özdeşleştirilen bir disiplin olmuştur” diyen Başkan Suat Bilgi, “Mimarlar mesleğin bir gereksinimi olduğundan her zaman sanatsal bir misyona sahip olmuşlardır” dedi. Başkan Bilgi, “ Mimarlar odası, mimarların kendilerini ifade edeceği, görüş ve düşünceleri ile toplumu yönlendireceği, meslektaşların bir araya gelerek hem sosyal hem de kültürel olarak paylaşımlarda bulunabileceği bir kurumdur” ifadelerini kullandı.

“MİMARLIK İŞ DEĞİL, YAŞAM TARZIDIR”
“Mimarlık bir iş değil, yaşam tarzıdır” diyen Başkan Bilgi, sözlerine şöyle devam etti: “Mimarlık diğer sanat dallarından farklı olarak hayalleri somut gerçeğe dönüştürme imkanı verdiği için mesleki açıdan da bir tatmin sağlar. Mimarlık bir iş değil, yaşam tarzıdır. Yaşamın tüm alanlarında devam eden bir süreçtir. Diğer birçok meslekte olduğu gibi mesai saati bitiminde sonlanmaz, düşünme ve üretme süreci her zaman devam eder. Ülkemiz son dönemlerde, gittikçe artan bir hızla değişim yaşamakta, pek çok alanda olduğu gibi yapı sektörü de bu değişimlerden nasibini almaktadır. Kentsel dönüşüm projeleriyle kentlerimiz yeniden şekillenmeye başlamıştır. Kentsel dönüşüm, kentlerin bütüncül planlar yapılarak fiziksel, toplumsal ve çevresel koşulların yenilenmesi amacını güder.”

“HER SİYASİ GÖRÜŞE SAYGI DUYUYORUZ”
Her türlü siyasi görüşe saygılı olduklarının altını çizen Başkan Bilgi, “Biz mevcut yönetim olarak; her siyasi görüşe saygı duyuyoruz. Bugüne kadar hiçbir siyasi parti ile organik bağı olmayan bağımsız düşünerek yönetim anlayışını bugüne kadar sergiledik ve bundan sonra da sergileyeceğiz. Kamuya mal olan ve kent gündemini doğrudan ilgilendiren konularda mimarlar odası olarak her zaman görüş ve düşüncelerimizi kamu yararı gözeterek gerekli alanlarda paylaştık, bu konuların bundan sonrada takipçisi olmaya ve her türlü girişimi yaparak katkı koymaya devam edeceğiz” dedi.

“ÜRETEN VE KATKI SAĞLAYAN BİR ODA OLDUK…”
“Kent gündemindeki konularda yerel yönetimler ile seçtiğimiz öncelikli yöntem, masa başı diyalog olacak” diyen Başkan Bilgi; “Bizler katılımcı bir çalışma modeli benimseyerek, üreten, katkı sağlayan bir meslek odası olmayı hedefledik ve bundan sonra da bu doğrultuda ilerleyeceğiz” diye konuştu.

“ŞUBE BİNASI İÇİN…”
Mimarlar Odası Denizli Şubesi için de çalışmaları değerlendiren Bilgi, “Geçen dönemde, şube binası için çalışmalar yapacağız demiştik. Ancak bütçe sıkıntısı buna imkan tanımadı. Yönetim kurulunda olan bazı üyelerim de sponsorlukta yardımcı olmadıkları gibi bir de konuştular. El insaf diyorum yahu” diyerek de sitem etti.  Mevcut Başkan Suat Bilgi’nin yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: “Suat Bilgi, Emin Ayduran, Tuğba Acar Panayır, Murat Atılgan, Buket Dalaman, Kadir Onur Güzin, Hüseyin Türkyılmaz”

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER