MİMARLAR'DA 'ALAYONT' DÖNEMİ BAŞLADI

MİMARLAR'DA 'ALAYONT' DÖNEMİ BAŞLADI

Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nin 13'üncü Genel Kurulu'nda seçimi kazanan Mehmet Serdar Alayont, Başkan Suat Bilgi’den görevi devraldı.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nin 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen 13'üncü Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Suat Bilgi’yi geride bırakarak başkanlığa gelen Mehmet Serdar Alayont bayrağı teslim aldı.  Gerçekleştirilen seçimde Alayont’un listesinden 5, mevcut Başkan Suat Bilgi’nin listesinden 2 kişi yönetim kuruluna seçilmişti.Tören Denizli Mimarlar Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen devir teslim törenine Eski Başkan Suat Bilgi, Başkan Mehmet Serdar Alayont, yönetim kurulu üyeleri ve yedek üyeler,  Eski Denizli Belediye Başkanı Ziya Tıkıroğlu ve çok sayıda üye katıldı.Gerçekleştirilen törende bir önceki dönemde görev alan Başkan ve yönetim kuruluna hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

“TEK KİŞİ İLE BAŞARI GELMİYOR”
DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Serdar Alayont, “Seçimlere 2 ay kala aday olmaya karar verdik. Ekimizde çok kalabalıktı ve ciddi bir seçim çalışması gerçekleştirdik. Tek kişi ile başarı gelmiyor. Ama yorucu bir periyot geçirdik umarım bu sonuçlar Denizli’ye hayırlı olur” dedi.

“İŞİN MUTFAĞINDA YER ALMAK İSTİYORUZ”
Katılımcı bir politika izleyeceklerini söyleyen Alayont, “Tüm meslektaşlarımızı bir platformda birleştireceğiz. Şu anda şube hizmet binamızı da tamamlamak istiyoruz. Resmi kurumlarla ilişkiler çok önemli. Bizden önceki yönetimde bu konuda ciddi çalışma yaptı. Mart ayında imar yönetmeliği yayınlanacak. İşin mutfağında yer almak istiyoruz. Başkanlarımızdan da bir istirhamımız olacak” diye konuştu.

“GELECEK İÇİN MİMARLAR DİYEREK YOLA ÇIKTIK”
“Biz yola çıkarken ‘Gelecek için mimarlık’ diyerek yola çıktık” diyen Başkan Alayont, “Bizim amacımız gelecek. Bir, iki dönem için gelmedik. Bundan sonraki yönetimde de görev almak isteriz. Hem kentimize, hem de meslektaşlarımıza bir şeyler katmak istiyoruz. Yönetim kurulunda olunca sorumlulukta artıyor. Her zaman göreve hazırım. Bu işe istekliyiz. İsteğimizde hiçbir zaman gitmeyecek. Denizli için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER