MİMARLARDAN, DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ’NDE SERGİ

Dünya Mimarlık Haftası nedeniyle, Mimarlar Odası Denizli Şubesi tarafından yeni hizmet binasının inşaat şantiyesinde sergi açtı.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, ‘Dünya Mimarlık Haftası’ nedeniyle, yeni hizmet binasının inşaat şantiyesinde sergi açtı. Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin 1971 yılından günümüze serüvenine ışık tutan serginin açılış kurdelesini şubenin eski başkanlar kesti. Dünya Mimarlık Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler,  halen inşaatı devam eden, şubenin yeni hizmet binası şantiyesinde gerçekleştirildi. Açılışa; Mimarlar Odası Denizli Şubesi üyeleri, TMMOB’a bağlı diğer meslek odalarının Denizli Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve temsilcilik mensupları katıldı.

“İNSANLIK VAR OLDUKÇA, MİMARLIK ASLA YOK OLMAZ”
Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı M. Serdar Alayont, “Bugünü tüm mimarlar olarak değil, pek çok meslek odası mensubu ile kutlamaktan onur duyuyoruz. Biz görevi devraldığımızda önceki dönem yönetimini yürüten arkadaşlarımızın temelini attığı merkezimizi inşa çalışmalarının ne ölçüde ilerlediğini meslek mensuplarımızın görmesini istedik.

Mevcut durumumuzu onlarla paylaşmayı arzuladık. Burada yapılanın sadece bir inşaat değil, mesleğimiz açısından daha fazlasıdır. Oda üyelerimiz ve meslektaşlarımız için çalışma kolaylığıdır, daha verimli çalışmanın alt yapısıdır. Bunu hep birlikte hissedelim istedik. Her şey yok olur ama insanlık var oldukça mimarlık asla yok olmaz.

Bunu şehrimizde daha kaliteli hizmete dönüştürecek olan şimdi yapımı devam eden mimarlık merkezimiz olacaktır” dedi. Dünya Mimarlık Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler ve sergi, hafta boyunca Mimar Hakan Demirel’in sunumu ve JacquesTati’nin Oscar ödüllü ‘Amcam’ filminin gösterimi yapılacak.

MUHAMMET KARAÇAY- ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER