Minik Elif'in annesi Denizlili çıktı!

İzmir’de meydana gelen deprem felaketinin 65’inci saatinde 3 yaşındaki Elif bebek enkazın altından sağ çıkarıldı.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde 65. saat geride kaldı. Bayraklı ilçesinde bulunan Doğanlar Apartmanı'nda iğne ile kuyu kazan arama kurtarma ekipleri Perinçek ailesinin enkaz altındaki son ferdi olan 3 yaşındaki Elif bebeğe sağ salim ulaştı. Depremin 23. saatinde enkaz altından çıkartılan Ege Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Seher Perinçek ve 3 çocuğunun ardından içeride kalan Elif bebeğe 65 saat sonra ulaşıldı. Titizlikle ilerleyen ekipler ilk müdahaleyi olay yerinde gerçekleştirdi. Ailesinin ve çalışmalarda yer alan tüm personelin de mutluluk gözyaşları döktüğü Elif bebek, daha sonra hastaneye kaldırıldı. 

Anne Seher Perinçek’e Elif’in yaşadığı haberini veren dayı Oğuz Dereli de gözyaşlarıyla duygularını paylaştı. Elif’in sağlığı yerinde olduğunu ve hiçbir zaman umudumuzu kaybetmediklerini belirten Dereli, “Kurtarmada görevli olan herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah enkaz altında kalanlar da kurtulur. Hastanede olan anne ve ikizlerin sağlık durumu yerinde. Çok yakında taburcu olacaklar” dedi. (İHA)

Elif'in dayısı Oğuz Dereli, DRT Denizli'ye Elif'in annesi Seher Perinçek'in Denizlili olduğunu söyledi. Elif'in dayısı Dereli'den alınan bilgiye hastanenin acil servisinde 3 yaşındaki Elif Perinçek'in su içtiği, yemek yediği ve şu an için ameliyatlık bir durumunun olmadığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe ordu
Ayşe ordu - 2 yıl Önce

Hemşerim seher kardeşim geçmiş olsun tüm kardeşlerime Allah rahmet eylesin yaralı olanlara da rabim şifa versin Rabim tekrarını yaşatmasın cümlemizi korusun

SIRADAKİ HABER