MİNİK KALPLER SEVGİDE ENGEL OLMADIĞINI GÖSTERDİ

MİNİK KALPLER SEVGİDE ENGEL OLMADIĞINI GÖSTERDİ

Hüseyin Erikoğlu Anaokulu’nun minik öğrencileri; ‘Dünya Engelliler Günü’ etkinlikleri kapsamında Down Kafe’de çalışan özel gençleri ziyaret etti. Öğrenciler, kendi elleriyle hazırladıkları kâğıttan çiçekleri gençlere hediye ederek; sevgide engel olmadığını gösterdi.
Hüseyin Erikoğlu Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ‘Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle anlamlı bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında 41 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Down Kafe’yi ziyaret etti. Öğrenciler sevgilerini katarak kendi elleriyle oluşturdukları kâğıttan çiçekleri, Down Kafe’de çalışan Down Sendromlu gençlere hediye etti. Hediyeler karşısında çok mutlu olan özel gençler çocuklara teşekkür etti. Ardından Down Sendromlu gençler, çocuklarla birebir ilgilenerek; onlara pasta ve meyve suyu servis etti.

“BİRLİKTE OLMAK İÇİN ENGEL YOK”
Etkinlik hakkında bilgi veren Hüseyin Erikoğlu Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Özlem Deniz Karaken; “Öğrencilerimize ‘Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla engellilere yönelik farkındalık kazandırmak amacıyla Down Kafe’ye ziyaret düzenledik. Çocuklarımız çok heyecanlılar. Engelli ağabey ve ablalarını merak ediyorlar. Onlar için sevgilerini katarak kendi elleriyle kağıttan çiçekler hazırladılar. Çiçekleri sunacaklar. Etkinlikteki amacımız birlikte olmak için engel olmadığını göstermek ve bunu çocuklarımıza aşılamak” dedi.

PINAR ÇANKAYA- MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211