MİNİK MAKER AKGÜNEŞ, BİLİM ADAMI OLMA YOLUNDA İLK ADIMI ATTI

MİNİK MAKER AKGÜNEŞ, BİLİM ADAMI OLMA YOLUNDA İLK ADIMI ATTI

Türkiye Ekonomi Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin(TİM) başlattığı 'Minik Maker'lar İş Başında' projesini tamamlayan Atatürk İlkokulu öğrencisi Melih Kerem Akgüneş,Ekonomi Bakanlığı koordinasyonuyla, TİM tarafından düzenlenen 6. Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’na katıldı. İleride bilim adamı olmak istediğini belirten Minik Melih bu yolda ilk adımı atmış oldu.

Türkiye Ekonomi Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin(TİM) başlattığı 'Minik Maker'lar İş Başında' projesini tamamlayan Atatürk İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Melih Kerem Akgüneş,Ekonomi Bakanlığı koordinasyonuyla, TİM tarafından düzenlenen 6. Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’na katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ninde katıldığı etkinlik hakkında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi ekibine özel açıklama yapan Atatürk İlkokulu ve Bilim Sanat Merkezi öğrencisi olan Melih Kerem Akgüneş, “Bilim adamı olmak istiyorum. Okumayı çok seviyorum. Bilim adamı olmak ve ülkeme yararlı olmak istiyorum. İstanbul’daki toplantıda yaptığımız üç boyutlu Türkiye haritasını Cumhurbaşkanımız Recep Erdoğan’a hediye ettik. Etkinliğimize Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’de katıldı” dedi.

“OĞLUM ATOMUN PARÇALANMASINI BİZE ANLATIYOR”
Minik Melih Kerem Akgüneş’in annesi Pınar Akgüneş, “Oğlum Melih’in IQ’sunun yüksek olduğunu anaokulu öğretmeni ortaya çıkartı. Anaokulunda yaptığı resimde ev yapmış. Aile nerde diye sorduklarında evin içinde onlar görünmüyor demiş. Oyun oynamayı ve gezmeyi sevmiyor, sürekli okumak istiyor. Atom parçalanmasını bize anlatıyor. Onun seviyesinde bir okulumuz Denizli’de yok. Devletin bize sahip çıkmasını istiyoruz’ diye konuştu.

“MELİH KEREM AKGÜNEŞ’İN KATILMASI BİZİ MUTLU ETTİ”
Melih Kerem Akgüneş’in gösterdiği başarıdan mutlu olduklarını belirten Atatürk İlkokulu Müdürü Lokman Kuzdere, “Geçtiğimiz hafta İstanbul’da, Minik Maker'larıİnovasyon ve Girişimcilik Haftası'ndaki etkinliğe öğrencimiz Melih Kerem Akgüneş’in katılması bizi mutlu etti. Çocuklarımızın başarılarını görmek bize gurur veriyor” şeklinde ifade etti.

MİNİK MAKER’LARDAN ERDOĞAN’A HEDİYE
Etkinliğin son günü sahneye çıkan minik maker'lar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a projeye katılan 551 çocuğun fotoğrafının yer aldığı ve 3D yazıcıyla yaptıkları Türk Bayraklı haritayı hediye ettiler. Sahnedeki öğrencilerin heyecanına ortak olan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici "Geleceğin hayallerle inşa edileceğine ve bugünün çocuklarının geleceğin girişimcileri olacağına inanıyoruz. Bugüne kadar inovasyon alanında birçok ödül aldık. Ancak bizim için en güzel ödül çocuklarımızın yüzündeki bu gülümseme" diye konuştu.

9 İLDE EĞİTİM VERİLDİ
"Bugünün Maker Çocukları, Yarının Büyük Girişimcileri!" sloganıyla 16 Kasım'da Edirne'de başlayan ve iki hafta boyunca Türkiye'nin dört bir yanında bulunan 9 ildeki TİM-TEB Girişim Evi'nde maker eğitimlerinin verildiğini hatırlatan Leblebici, "Bugün maker projesinin gerçekleştiği her ilden çocuklarımız bizimle birlikte. Bu yıl etkinliğin değişen vizyonu ve ismi doğrultusunda girişimcilik ekosistemini buluşturmak için 'Born Global' adıyla ayrı bir alan oluşturduk. Minik maker'larımız bu alanda girişimcilerle tanışarak projelerini görme ve inovatif fikirleri hakkında sohbet etme imkanına sahip oldular. Girişimci abileri ile yaptıkları bu sohbetlerde onların projelerini dinleyerek, aldıkları maker eğitimini de pekiştirmiş oldular, ilham aldılar. Çocuklarımızın geleceğine yaptığımız bu yatırımla onları girişimcilik ekosisteminin halkasına dahil etmekten mutluluk duyuyoruz" dedi.

90 YILLIK TECRÜBE
Banka olarak inovasyona ve katma değere dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak gördüklerini belirten Leblebici, "Bunun için de toplum genelinde inovasyon kültürünü geliştirmemiz, girişimciliği teşvik etmemiz ve inovatif iş fikirlerini ekonomiye kazandırmamız gerekiyor. Girişimcilik ekosistemini her yönüyle güçlendirmemiz şart" diye konuştu. Leblebici, sözlerine şöyle devam etti:"Geleceğin ihtiyaçlarına çözüm sunan bankacılık anlayışımızla ve 90 yıllık bilgi ve tecrübemizle geleceğe odaklanarak, çalışanlarımızı, ortaklarımızı, müşterilerimizi ve toplumumuzu geleceğe taşıyacak çok yönlü desteğimizi artırarak sürdürüyoruz. Verimliliğe odaklanarak tüm paydaşlarımız için daha fazla değer yaratmak için çalışıyoruz. 'Danışman Banka' anlayışımızla çıktığımız bu yolda inovasyondan spora, finansal okuryazarlıktan girişimciliğe, KOBİ'lerden kadın girişimcilere ve melek yatırımcılara kadar çok geniş bir alanda sorumluluk bilinciyle sayısız projeyi hayata geçiriyoruz. Günümüzde rekabetten sıyrılmanın tek yolunun inovasyon olduğuna inanarak, KOBİ, Bireysel, Kurumsal, Girişim ve Kadın Bankacılığı başta olmak üzere tüm gücümüzle girişimciliğe ve inovasyona odaklanmış durumdayız."

 

MUHAMMET KARAÇAY- İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221