MİNİK ÖYKÜ İÇİN KÖK HÜCRE KAMPANYASI DENİZLİ’DE!

Nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı koyulan ve ilik nakli olmayı bekleyen İzmirli 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı’nın tedavisi Antalya'da sürüyor. Minik Öykü için Almanya’da yaşayan Türkler de başta olmak üzere tüm Türkiye birleşti. Denizli’de de Öykü’ye destek geldi. Öykü Arin’e destek için 19 Ocak Cumartesi Günü 12.00 – 17.00 saatleri arasında Çınar Kızılay Kan Bağışı noktasında ve Bayramyeri Meydanı’nda kan bağışı yapılabilecek.

MİNİK ÖYKÜ İÇİN KÖK HÜCRE KAMPANYASI DENİZLİ’DE!

İzmir'de yaşayan Çağdaş- Eylem Yazıcı çiftinin kızları Öykü Arin, mart ayında sık sık hastalanmaya başladı. Yazıcı ailesi, tanı koyulamadığı için sürekli farklı doktorlara gitti. Bu sırada ağır antibiyotik tedavileri gören minik Öykü Arin'e Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hematoloji Ana Bilim Dalı'nda, Nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi tanısı koyuldu ve ilik arayışına başlandı. Yazıcı ailesinin yakınları da sosyal medya üzerinden 'Öykü Arin'e umut ol' adıyla kampanya başlattı.

ALMANYA’DAKİ TÜRKLER DE DESTEK OLDU

Öykü Arin'in annesi Eylem Şen Yazıcı'nın "Birinin hayatını kurtarma şansı size geldiğinde, iki eliniz kanda olsa bile o işi bırakıp, o hayatı kurtarmanızı bir anne olarak istiyorum ve bekliyorum" sözleri, kısa sürede yankı buldu. İzmir'de başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyaları, Türkiye geneline yayıldı. Ayrıca; Almanya’da yaşayan Türkler de kampanyaya destek oldu. 13 Ocak'ta Duisburg Grevenbroich Alevi Derneği, 18 Ocak'ta Duisburg Mehmet Akif Camisi ve 25 Ocak'ta Duisburg Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Merkez Camisi'nde gönüllüler tarafından kampanyalar düzenlenecek.

ÜNLÜLERDEN DESTEK ÇAĞRISI

Öykü Arin için uygun iliğin bulunması beklenirken, donör olunmasına yönelik ünlüler de çağrı yaptı. Şarkıcılar Feridun Düzağaç ile Can Bonomo, oyuncular Demet Akbağ, Tamer Rumeli ve Güven Kıraç, kan verilmesi ve donör olunması çağrısında bulundu.

HAYDİ DENİZLİ ÖYKÜ ARİN’E UMUT OL!

İlik nakli olmayı bekleyen Öykü Arin için başlatılan kök hücre kampanyasına Denizli de destek olacak. ‘Haydi Denizli Öykü Arin’e Umut Ol!’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında; 19 Ocak Cumartesi Günü 12.00 – 17.00 saatleri arasında Çınar Kızılay Kan Bağışı noktasında ve Bayramyeri Meydanı’nda kan bağışı yapılabilecek.

TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLALIM

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Denizli Şubesi öncülüğünde ve Kızılay desteğiyle gerçekleşecek olan etkinlikte çocukluk çağındaki kanser vakalarında birinci sırada yer alan lösemiye ve yetişkinlerdeki kan ile ilgili hastalıklara karşı umut olmak için kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek. ‘Tüm Lösemili Çocuklara Umut Olalım’ sloganıyla yapılacak olan etkinlik, 15 Ocak 2019 Salı günü Saat 11.00 -19:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Çınar Kızılay Kan Bağışı noktasında yapılacak etkinliğe, 18-50 yaş arası kronik hastalığı olmayan tüm vatandaşlar davet edildi.

“TÜM DENİZLİ’Yİ DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Herkesin kan bağışı yapması gerektiğine dikkat çeken JMO Denizli Şubesi Başkanı Barış semiz, “Tüm Denizli halkını bu önemli faaliyete destek vermeye davet ediyoruz. Denizli ve ülkenin tüm duyarlı vatandaşlarını ülkenin evlatlarına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bizim kanımız bir küçük çocuğun kurtulmasına sebep olabilir. Belki de bu bizim çocuklarımızın başına gelebilir. Bugünkü adım küçük ama umuyorum ki dev bir adım olur ve birçok çocuğun canı kurtulur, geleceğe umutlu olarak bakar" dedi.

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER