MİNİKLER 'YERLİ MALI HAFTASI'NI KUTLADI

MİNİKLER 'YERLİ MALI HAFTASI'NI KUTLADI

Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu öğrencileri, ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’ kutlamaları nedeniyle yerli pazarı oluşturdu ve‘Yerli Malı Herkes Bunu Tanımalı Projesi’ kapsamında 24 ilden gelen ürünleri okulda sergiledi.

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu öğrencileri bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinliğin açılışına; Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Okul Müdürü İlkay Şahin Çağırıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Davetlileri yöresel kıyafetlerle karşılayan öğrenciler, yerli malıyla ilgili şiirler okuyup, şarkılar söyledi. Denizli’nin sevilen sanatçısı Ozan Karpuz da türküleriyle etkinliğe renk kattı.

PAZARIN GELİRİ KİMSESİZ ÇOCUKLARA HARCANACAK
Okulda öğrenim gören minikler, kutlamalar nedeniyle yerli pazarı oluşturdu. Öğrenciler kendi imkanlarıyla hazırladıkları pasta ve börekleri tezgahlara koydu ve satış yaptı. Pazardan elde edilen gelirin ise kimsesiz çocuklar yararına harcanacağı belirtildi.

24 İLİN MEŞHUR ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ
Etkinlik hakkında bilgi veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu Müdür Yardımcısı Evrim Keskin Başyiğit; “Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eden ‘e Twinning’ platformu kapsamında; yerli üretimle ilgili farkındalık yaratmak, yerli tüketim bilinci oluşturmak, dünya ve Türkiye’deki kültürler arası iletişimi sağlamak ve çocuklara tutumlu olma alışkanlığı kazandırmak amacıyla ‘Yerli Malı Herkes Bunu Tanımalı Projesi’ oluşturuldu. Proje kapsamında içinde Denizli’nin de yer aldığı 24 il meşhur ürünlerini paydaş okullara kargo ile yolladı. Projede yer alan her okul, diğer illerden gelen ürünleri, okullarını ve bulundukları ili tanıtan görsel materyaller hazırlayarak oluşturdukları stantlarda bu ürünleri sunuyor. Biz de öğrencilerimizle Yerli Malı Haftası’nı büyük bir heyecanla kutluyoruz. Çok güzel ve verimli bir proje oldu. Yerli Malı etkinliği sayesinde çocuklar kendi ürünlerimizi öğreniyorlar. Somut olarak bu ürünleri görebilme şansı yakalıyorlar” dedi.

“OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ SON DERECE ÖNEMSİYORUZ”
Etkinlikte yer alan Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise; “Okul öncesi eğitimi son derece önemsiyoruz. Okul öncesi çocuklarımızı temelde ne kadar iyi yetiştirirsek gelecekte vatanına sıkıca bağlı, değerlerini bilen ve önemseyen bireyler olacaklardır. Öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımızı bu şekilde iyi yetiştirdiğimiz sürece eğitim-öğretimde başarı sağlıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211