Miniklerden Başkan Şevik’e soru yağmuru

Güngör Cerit Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri Erkan Akkaya eşliğinde Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti. Minik öğrenciler, Başkan Şevik’e ilçe de çocuklara yönelik yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında soru yağmuruna tuttu.

Miniklerden Başkan Şevik’e soru yağmuru

Buldan Güngör Cerit Cumhuriyet İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Erkan Akkaya ile birlikte Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti.  Başkan Şevik, Sosyal Bilgiler dersindeki konuları olan 'Kültürel Miras ve Milli Kültürümüz' konulu ders kapsamında gerçekleştirilen ziyarette öğrencileri, eski hükümet konağındaki makamında ağırladı. Başkan Şevik, minik öğrencilerin ilçede çocuklara yönelik yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında sorularını yanıtladı, projelerini anlattı. Tek tek öğrencilerle ilgilenen ve onlarla sohbet eden Başkan Şevik, “Öncelikle ilçemizin tarihi, kültürel değerlerini koruyarak, ilçemizi geliştirmek, daha muasır hale getirmek. Yani korumacı olacağız. Yeşil alanların, çocuk oyun alanlarının, spor tesislerinin sayısını artırmaya gayret ediyoruz” dedi. Bir öğrencinin sorusu üzerine çocukken de hayalinin belediye başkanı olmak olduğunu söyleyen Başkan Şevik, “Hayal etmek güzel bir şeydir çocuklar. Bilimden sanata birçok alanı besleyen hayal gücüdür. Ayrıca, hayal etmek insanı hakikate götürür, hayal kurmaktan korkmayın” diye konuştu.

“ÇOCUKLARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR"

Öğrencilerin ilçenin trafik sorunundan, Yayla Gölü’ne kadar merak ettiği birçok sorularını da yanıtlayan Başkan Şevik, “Trafikte de, susuzluk sorununda da siz çocuklara büyük görevler düşüyor.  Yayla Gölümüzü, kültür mirası konaklarımızı ve sokaklarımızı belediye olarak sahip çıkıyoruz. Ancak asıl görev sizlere düşüyor. Trafikte ise, bir komisyon oluşturduk. Komisyon ile birlikte ilçe trafiğini biraz da olsa rahatlatacak uygulamaları başlattık. İlçemizin coğrafi yapısı itibariyle otopark yeri sıkıntısı var. O nedenle bu konuda da sizlere, anne ve babalarınıza büyük görev düşüyor. Yakın mesafeleri yürüyerek gitmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Ayrıca, benim sizlerden isteğim, kültürümüze, milli ve ahlaki değerlerimize sahip çıkarak, kendinizi geliştirmeniz, Buldanımıza, Denizlimize ve ülkemize yararlı birer birey olmanız” diyerek öğrencilere tavsiyede bulundu. El sanatları merkezi ile cam atölyesini ziyaret ederek dokumanın geçmişten günümüze gelişimi ile ilgili bilgi olan öğrenciler,  kültür mirası konakları ve sokaklarını gezerek, Sosyal Bilgiler dersindeki konuları olan 'Kültürel Miras ve Milli Kültürümüz' konulu dersi, yaşayarak öğrendiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER