Miniklerden İzmirli depremzedelere yardım

Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yardım kampanyası başlatarak, topladıkları temel ihtiyaç malzemelerini İzmirli depremzedelere gönderdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve velileri İzmir’de yaşanan deprem sonrası harekete geçti.

Kısa sürede el birliğiyle 30 yardım kolisi toplandı. Merkezefendi Belediyesi vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak kolilerin içerisinde ise diş fırçası, diş macunu, tuvalet kağıdı, havlu, peçete, battaniye, oyuncak, çorap gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu Müdürü Cengiz Pak; “Yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye hep birlikte oraya tek amaçla gitti. Yardım edebilmek yaraları sarabilmek için orada mücadeleler veriliyor. Biz de okul yönetimi olarak ‘Ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Öğretmen arkadaşlarımdan da bu teklif gelince işe koyulduk. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem yardımseverliğin önemini kavratmak hem de yardım etmek isteyen velilerimize öncü olmak için böyle bir kampanya başlattık. Kolilerimizi Merkezefendi Belediyesi yoluyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kampanyamıza katılan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Kalbimiz onlarla”

Merkezefendi belediyesi vasıtasıyla kolileri ulaştıracaklarını belirten Anaokulu Öğretmeni Bahar Sönmez; “Biz öğretmenler öğrencilerimizle birlikte deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza dokunmak istedik. Sonra düşündük ve temel ihtiyaçlarda gereksinim olduğuna karar verdik. Öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte malzemeler topladık ve koliledik. Merkezefendi Belediyesi vasıtasıyla bu kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kolilerin içerisinde diş fırçası, diş macunu, tuvalet kâğıdı, havlu, peçeteler, battaniye, oyuncak, çorap gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. 30 koli hazırladık. Küçük bir katkı umarım onların yaralarını sarar. Kalbimiz onlarla” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER