MİNİKLERİN ETKİNLİKLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

MİNİKLERİN ETKİNLİKLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Merkezefendi Yenişehir Anaokulu 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası Etkinlikleri kapsamında geçmişten günümüze meslekler ile gelenek ve göreneklerin yer aldığı sergi, büyük ilgi gördü.

Merkezefendi Yenişehir Anaokulu 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası Etkinlikleri kapsamında geçmişten günümüze meslekler ile gelenek ve göreneklerin yer aldığı sergi açtı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından açılışı yapılan sergiye; Maarif Müfettişleri Başkanı Erol Al, Yardımcısı Halil Yücesoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Yenişehir Anaokulu konferans salonunda hazırlanan sergide Denizli Yöresi’ne ait eşyalar sergisinin yanı sıra; yok olmaya yüz tutmuş ayakkabıcılık, dokumacılık, bıçakçılık, dericilik, çinicilik, leblebicilik, kalaycılık vb. gibi meslekler tanıtıldı.  Çocukların bu meslek gurupları ile çekildikleri fotoğraflar sergilendi.


Sergide konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Geleceğimiz olan yavrularımız 36 aylıktan itibaren okul öncesi eğitimlerini alıyorlar. Böylelikle eğitim-öğretim hayatlarına en iyi şekilde hazırlanmış oluyorlar. Eğitimin temeli okul öncesidir. Okul öncesinde ne kadar iyi bir marka olursak, ilkokul, ortaokul ve lisede başarı kendiliğinden gelir. Yenişehir Anaokulumuzu tebrik ediyorum Yerli Malı Haftası’nda çok güzel bir tema oluşturmuşlar.

Her köşesi adeta geçmişten günümüze gelmiş birer sokak. Nereye bakarsanız değerlerimiz, adetlerimiz, geleneklerimiz ve göreneklerimiz karşımıza fevkalade bir şekilde çıkıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Programın sonunda 5 yaş sınıfı öğrencileri halkoyunu gösterileri ile etkinliğe renk kattılar. Yerli Malı Haftası etkinliklerinde, Yenişehir Anaokulu’nun onur konukları kardeş okulları olan Şehit Er Basri Arslan Anaokulu öğrencilerinin de katkılarıyla Yaşayan İnsan Hazinesi Hayri Dev’in oğlu Bayram Dev “Geçmişten Günümüze” etkinliği kapsamında misafirle konser verdi.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER