MMO 62. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

MMO 62. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Denizli Şubesi, odalarının 62 ve şubelerinin 22. kuruluş yıldönümünü kutladı. Kutlamada 50, 40 ve 25. onur yılını dolduran üyelere plaket verildi.

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Denizli Şubesi, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü Karahayıt Colossae Otel’de odalarının 62 ve şubelerinin 22. kuruluş yıldönümünü kutladı. Colossae Termal Otel’de yapılan kutlamaya; Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreteri Yunus Yener, MMO Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tefik Demirçalı,Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ali Osman Horzum, Tabip Odası Başkanı Prof.  Dr. Gökhan Önem, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Şevket Murat Şenel ve Odaya bağlı mühendisler ile aileleri katıldı. Kutlamada; 50, 40 ve 25. onur yılını dolduran üyelere plaket verilirken, mühendisler üzerinde MMO’nun simgesi bulunan pastayı hep birlikte kestiler. Yıldönümü nedeniyle oluşturulan kutlamaya katılan mühendisler ve eşleri doyasıya eğlendiler.

“ODAMIZ; ÇALIŞMALARINI DEĞERLİ ÜYELERİNDEN ALDIĞI GÜÇ VE DESTEKLE YÜRÜTMEKTEDİR”

Gecede konuşma yapan MMO Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tefik Demirçalı; “Bu yıl 62. kuruluş yıldönümünü kutlayan Odamız; çalışmalarını değerli üyelerinden aldığı güç ve destekle yürütmektedir. Şubemiz bu yıl 22. yılını kutlamaktadır. Geride bıraktığımız bu 22 yıllık sürede gelişim ve etkinliğimiz artmış, üye sayımız 4 bini geçmiştir. Şubemiz, Denizli, Uşak, Aydın, Muğla illerinde ve Marmaris, Fethiye, Bodrum, Milas, Nazilli ve Ortaca ilçelerinde görevini sürdürmektedir. Bu noktaya gelmemizde yarım yüzyılı aşan birikimi, ilkeli duruşu ve kararlılığıyla genel merkezimiz bizlere her zaman yol gösterici olmuştur. Bilimi ve tekniği halkımızın hizmetine sunmaya yemin etmiş, emek ve demokrasi mücadelesine ömür adamış tüm üye, yönetici ve çalışanlarımıza, desteğini bizden hiçbir zaman esirgemeyen genel merkezimize teşekkür ediyorum. Burada emeğin, mesleğin, geçmişin ve deneyimin takdir edildiği ve onurlandırılacağı bir gecede buluştuk. Odamızı bugünlere taşıyan, mesleklerinde 50,40 ve 25. yıllarını dolduran değerli meslektaşlarımızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

“ODAMIZ TMMOB’UN EN BÜYÜK ODASIDIR”

Geceye katılan ve gecenin anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan,  MMO Oda Yönetim Kurulu Sekreteri Yunus Yener; “ 62. yılına giren Odamız, kuruluşunda 902 olan üye sayısını bugün 100 bin’e, öğrenci üye sayısını ise 23 bin’e ulaşmıştır. Türkiye genelinde 18 şubemiz, 98 il-ilçe temciliğimiz, 5 mesleki büromuz, 1500’ü aşan işyeri temsilciliğimiz, 116 noktada aynı anda 3 bin 150 üyemize hizmet veren meslek içi eğitim merkezlerimiz, önümüzdeki günlerde İstanbul ve Adana’da açılacak olanlarla beraber 7 adet uygulamalı eğitim merkezlerimiz, 800’ü aşan çalışanımız, ülkemizin dört bir yanında düzenlediğimiz kongre, kurultay ve sempozyum binlerce kurs, seminer, söyleşi, panel etkinlikleriyle Makine Mühendisleri Odası olarak büyük bir örgütlülüğe ulaşmış durumdayız. Bunda değerli üyelerimizin çok büyük katkıları var. Odamız bugün TMMOB’un en büyük odasıdır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER