MMO'NUN 63'ÜNCÜ, MMO DENİZLİ ŞUBESİ'NİN 23 YAŞI KUTLANDI

MMO'NUN 63'ÜNCÜ, MMO DENİZLİ ŞUBESİ'NİN 23 YAŞI KUTLANDI

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) 63’üncü, Denizli şubesinin 23’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Pamukkale Colossae Thermal Hotel’de etkinlik düzenlendi. Etkinlikte ayrıca, meslekte 50, 40 ve 25 yılını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) 63’üncü, Denizli şubesinin 23’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Pamukkale Colossae Thermal Hotel’de etkinlik düzenlendi. Mühendisler ve eşlerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte; meslekte 50, 40 ve 25 yılını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi. Etkinlikte konuşan MMO Denizli Şubesi Başkanı Tefik Demirçalı, “Geride bıraktığımız 63 yıl boyunca Odamız gelişmiş, üretmiş, büyümüş ve güçlenmiştir. Bizler de şube olarak bu çabaya destek olmaktan her zaman büyük gurur duyduk. Bugün yaptığımız halk ve emek eksenli tüm çalışmalar ülkemiz, bölgemiz ve en önemlisi de halkımız için teknik bir sığınak haline gelmiştir. Denizli Şubemiz de büyüyen Oda içerisinde yer almış örgütlü üye sayısını il ve ilçe temsilcilikleri ile birlikte 4 bin sayısına ulaştırmıştır” dedi.

“ŞUBEMİZDE 33 PERSONEL İSTİHDAM EDİLMEKTEDİR”
Makina Mühendisleri Odası’nın Denizli Şubesi ve bağlı temsilciliklerinin teknik hizmetlerinden de bahseden Başkan Demirçalı,  “Öncelikle şubemizde toplam 33 personel istihdam edilmektedir. Bu arkadaşlarımız asansör kontrol birimi, periyodik kontrol birimi, eğitim birimi, LPG Kontrol Birimi ve hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz bir kalibrasyon birimimiz de hizmetlerine devam etmektedir. Şubemiz sekreteryalığında 28-30 Eylül tarihleri arasında VIII. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi’ni Pamukkale Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirerek sektörün önde gelen kuruluşlarını ve çalışanları bir araya getirdik. VIII. BTKS’de 16 farklı konu, 30 farklı sergi firması ve konusunda uzman bin kişilik bir delegasyon ile oldukça başarılı bir etkinlik düzenlemenin gururunu hep birlikte yaşadık. Buna ek olarak; Makina Mühendisleri Odası bünyesinde 8 adet uygulamalı eğitim merkezi bulunmaktadır. Bu eğitim merkezlerine ek olarak şubemiz bünyesinde yer alan ve MYK kapsamında sınavların yapıldığı bir uygulamalı eğitim merkezimiz bulunmaktadır. Bu eğitim merkezini daha ileriye taşımak için çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

“MESLEKLERİNDE 50, 40 VE 25 YILLARINI DOLDURAN DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI KUTLUYORUM”
Gecenin birlik ve beraberlik göstergesi olduğunun altını çizen Baş kan Demirçalı, şunları söyledi:  “Bugün bizlere düşen görev, daha fazla birlik olma ve daha fazla kenetlenmemiz gerektiği gerçeği ile hareket etmektir. Bu gece aramızda olan ve mesleklerinde 50, 40 ve 25 yıllarını dolduran değerli meslektaşlarımızı kutluyorum. Tüm bu görüşler ışığında, Üyelerimizi Ocak ayı içerisinde yapılacak olan XII. Olağan genel Kurulumuza davet ediyor, yeni çalışma dönemimiz de bizlere katkılarınız ile güç vermenizi, omuz vermenizi diliyorum. Her şeyin en iyisi, en güzeli birlikte yapılandır diyor; katılım sağlayan herkesi saygı ve dostlukla selamlıyorum.” Yapılan konuşmanın ardından davetliler, gece geç saatlere kadar eğlenerek stres attı. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211