MOSKOVA TÜRKİYE FESTİVALİ’NDE DENİZLİ DE VARDI

Rusya'nın Başkenti Moskova'da düzenlenen ‘Türkiye Festivali’, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da katılımıyla gerçekleşti. Moskova Krasnaya Presnya Park'ında düzenlenen festivalde Denizli’nin yer aldığı Ankara, Afyonkarahisar ve Denizli çadırı, yoğun ilgi gördü.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜROFED) koordinasyonunda bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Festivali, 10-12 Ağustos tarihleri arasında Rusya'nın başkenti Moskova'da yapıldı. Krasnaya Presnya Park'ında yapılan festivale, 23 otel, 4 tur operatörü ve 10 bölgenin katıldı. TÜROFED Başkanı Osman Ayık, festivale hem katılımın hem de ziyaretçi sayısının çok iyi olduğunu belirterek, "Moskova'daki Türkiye festivalinde Türkiye her yönü ile tanıtılıyor. Gastronomiden bölgelere, otellerden acentelere kadar herkes bir tanıtım çabası içinde. İlginin büyük olması bizi sevindiriyor" dedi.

BAKAN ERSOY, TÜRKİYE FESTİVALİ’NDE
Türkiye Festivali’nin ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da festival kapsamında çalışmalar yapan turizmcileri yalnız bırakmadı. Bakan Ersoy, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz ve beraberindeki heyet, tüm stantları dolaştı. Tek tek stant ve çadırları gezen Bakan Ersoy, festivalde görev yapan turizmcilere başarılar diledi. Bakan Ersoy daha sonra organizasyon kapsamında düzenlenen kokteyle katıldı.

“SONUÇ VEREN BİR ETKİNLİK”
Kokteylde gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Ersoy, Türkiye Festivali’nin diğer ülkelere örnek olduğunu söyledi. Türkiye Festivali için "Sonuç veren bir etkinlik" diyen Bakan Ersoy, "Bu festivalin en önemli farklılığı halka dokunmasıdır. Geçen sene ilki yapılan ve büyük ilgi gören festivale bu sene daha fazla ilgi bekliyoruz. Festivaller, ülkelerin birbirine olan ilgisine bağlıdır. Bize ilgi gösteren ülkelerde bu tür festivaller yapılabilir” diye konuştu. Rus halkına Türkiye Festivali’ne gösterdikleri ilgi için teşekkür eden Bakan Ersoy, “Sizin gösterdiğiniz ilgi ile bu organizasyon daha da büyüyecektir. Bu organizasyonun amacı sadece turizm değildi. Türkiye Festivali sayesinde Türkiye’nin renklerini sizler de göreceksiniz. 3 günlük festivalin keyfini çıkarmanızı diliyorum” dedi.

DENİZLİ’NİN TURİZM ELÇİLERİ FESTİVALDE YERİNİ ALDI
Krasnaya Presnya Park’ında yapılan festivalde 23 otel, 4 tur operatörü ve 10 bölgenin temsilcileri katıldı. Katılımcılar, özel olarak kurulan çadırlarda tanıtımlarını gerçekleştirdiler. Denizli’nin gönüllü turizm elçileri; Colossae Thermal Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Karamanlıoğlu ve Genel Müdürü Şeref Karakan, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin girişimiyle festivaldeki yerini aldı. Denizli, Ankara ve Afyonkarahisar’ın yer aldığı çadırda tanıtım faaliyetlerini yürüttü.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER