“MOTOR TEHLİKELİ DEĞİL; TEHLİKE, İNSANIN KENDİSİDİR”

Ultra Rıders tarafından organize edilen ‘Güvenli Sürüş Bilimi’ konulu seminer için Denizli’ye gelen, YamahaRiding Academy’den Sürüş Uzmanı Metehan Yılmaz, “İnsanlar, iki tekeri hiçbir zaman ölçü olarak görmemeli. Motor tehlikeli değil; tehlike, insanın kendisidir. Önce güvenlik, önce bilgi” dedi.

“MOTOR TEHLİKELİ DEĞİL; TEHLİKE, İNSANIN KENDİSİDİR”

Denizli’nin tanınmış motosiklet kulüplerinden Ultra Rıders tarafından ‘Güvenli Sürüş Bilimi’ konulu seminer gerçekleştirildi. YamahaRiding Academy’den Sürüş Uzmanı Metehan Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı seminer, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Denizli’nin dört bir yanından gelen çeşitli motosiklet kulüplerinin üyeleri, salonu tıklım tıklım doldurdu. Sunum öncesi konuşan YamahaRiding Academy’den Sürüş Uzmanı Metehan Yılmaz, “Öncelikle Denizli’ye geldiğim için çok mutluyum. Güvenli sürüş bilimiyle ilgili bir sunum gerçekleştireceğiz. Asıl amacımız düzgün, güvenli, eğlenceli sürüşe dair doğru bilgiler alabilmek. Trafik içerisindeki farkındalıkları nasıl artırabiliriz, nelere dikkat edebiliriz onları konuşacağız. Denizli’nin bu konuda önemli bir yeri var. İnsanlar, iki tekeri hiçbir zaman ölçü olarak görmemeli. Motor tehlikeli değil; tehlike, insanın kendisidir. Önce güvenlik, önce bilgi” diye konuştu.

“AMACIMIZ; EĞİTİM VE GÜVENLİK”

Ultra Rıders Motosiklet Grubu Koordinatörü Hasan Gençarslan ise kulüp olarak 3 yıl önce kurulduklarını, gurup içinde eğitime çok önem verdiklerini belirterek bu hassasiyeti gurup dışındaki motor sürücülerine de aktarmak istediklerini belirtti. Çok keyifli ve güzel arkadaşlardan oluşan bir grup olduklarını ifade eden Gençarslan, “Eğitimlere önem veriyoruz. Daha öncelerden bunu kulüp bünyesinde yapıyorduk ancak bu yıl kamuya açılmaya karar verdik. Motosikletlerin fark edilmesi, güvenli sürüş biliminin herkes tarafından öğrenilmesi için. Buraya herkesi davet ettik. Öğrenecekleri bir kelimenin bile hayatlarını kurtarabileceğini bilmelerini istedik. Motosiklet kullananlar güvenli sürüş eğitimi almalılar. Amacımız; eğitim ve güvenlik” dedi.

TÜZÜNER’DEN YILMAZ’A PLAKET

Bilgilerin paylaşıldıkça çoğaldığını belirten Ultra Rıders üyesi ve etkinliğin organizatörlerinden Ozan Öner Özmen, Sürüş Uzmanı Metehan Yılmaz’ın da Denizlili motosiklet tutkunlarıyla hayat kurtaracak bilgiler paylaştığını ifade etti. Sunumun ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Mithat Tüzüner, Metehan Yılmaz’a etkinliğin anısına plaket takdim etti. Organizasyon çektirilen hatıra fotoğraflarıyla tamamlandı. Etkinlikte ayrıca katılımcılara çeşitli hediyeler de verildi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER