MOTOR TUTKUNLARI DÜZEN VE BAYOĞLU İÇİN ANMA KORTEJİ OLUŞTURDU

MOTOR TUTKUNLARI DÜZEN VE BAYOĞLU İÇİN ANMA KORTEJİ OLUŞTURDU

Denizli’deki motosiklet tutkunları ,‘Altın elbiseli adam’ lakaplı Barkın Bayoğlu ve Askeri yolda motosikletiyle kaza yapması sonucu hayatını kaybeden mühendis İbrahim Düzen için anma korteji düzenledi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bir kazada hayatını kaybeden 'altın elbiseli adam' lakaplı Barkın Bayoğlu ve Askeri Saha Yoluna giren Mühendis İbrahim Düzen için Denizli’deki motosiklet sürücüleri anma etkinliği düzenledi. Denizli Ticaret Odası önünde buluşan yaklaşık 100 kişilik motosikletli grup, Çınar istikametinden İbrahim Düzen’in kaza yaptığı yolun başlangıç noktası olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Ziya Tıkıroğlu Sanat Merkezi önüne kadar kortej oluşturdu. Merhum Düzen’in yere temsilen belirlenen Servergazi Mahallesi Askeri saha geçiş yolu başlangıcına karanfiller bıraktılar. Anma törenine; genç Mühendis İbrahim Düzen’in annesi Semra Düzen, baba Musa Düzen ve ikiz kardeşi Ali Düzen de eşlik etti.

“TRAFİKTE MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN”
Amaçlarının İbrahim Düzen’i anmak ve bu günlerde gerçekleşen diğer kazalara da dikkat çekebilmek olduğunu söyleyen Ultrariders Motosiklet Grubu Başkanı Hasan Gençaslan; “Geriye dönüp baktığımızda, geçmişe ait birçok kaybın yaşandığı ve birçoğunun sebebinin bilinçsizlik ve dikkatsizlik sonucu oluşan kazalardan kaynaklandığı hepimizce bilinmektedir. İşte bu sebepledir ki, kaybettiğimiz tüm motosiklet kullanıcılarını anmak ve kamuoyunun dikkatini çekebilmek için bugün burada bir aradayız. Değerli sürücüler bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, lütfen ama lütfen trafikte motosikletleri fark edin. Bizim hava yastığımız, güçlendirilmiş kaportamız olmadığı gibi, motosiklet üzerinde savunmasız ve bir kaza anında çaresiziz. Bir İbrahim, bir Barkın, bir Burak ve bir Ertuğrul gibi aranızdan zamansız bir şekilde ayrılmak istemiyoruz. Sizin de buna sebep olmak istemeyeceğinizi biliyoruz. Unutmayın bu kaskların altında bir aile babası, bir arkadaşınız, bir akrabanız, ya da okuyunca çok üzüleceğiniz bir hayat hikayesi var. Araçlarınızı kullanırken aynaya bir kez de bizim için bakın ve lütfen kavşağı bir kez de bizim için kontrol edin” dedi.

“BAŞKA ANALARIN, AİLELERİN CANI YANMASIN”
Törene katılan ve törende oğlunun fotoğrafını göründe göz yaşlarını hakim olamayan anne Semra Düzen, “Biz 5 kişilik bir Düzen ailesiydik. Bütün kararlarımızı birlikte veriyorduk.  Biz 2 emekli öğretmen olarak ev, arsa almadık. Hiçbir şey almadık. Evlatlarımızı ve böyle sevgili dostlarımızı aldık. İbrahim’i sevenlerin hepsini biz de çok seviyoruz. Hepsini gönülden kalbimin köşesine koyuyorum.  Benim evladım son olsun. Başka anaların, ailelerin canı yanmasın. Trafikte araba kullanan vatandaşlarımıza buradan sesleniyorum. Lütfen araba kullanırken onlara az da olsa geçebilecek yol bırakmaya özen gösterin. Benim oğlum her zaman motora binmeden, tam tesisatlı çıkardı. Kaskını eldiveni ne gerekiyorsa o şekilde motoruna binerdi. Allah yavrumun mekanını cennet eylesin. Canım oğlum nurlar için de yatsın” diye konuştu.

“‘EĞER BİR GÜN GİDECEKSEM,  MOTORUMLA GİTMEYİ TERCİH EDERİM’ DERDİ”
Motor kullananların halen bu tarz tehlikelere maruz kaldıklarının altını çizen İbrahim Düzen’in ikiz kardeşi Ali Düzen, “Biz İbrahim’e hiçbir zaman ‘bırak’ diyemedik. Çünkü motor bir tutkudur. Vazgeçilemez bir şey. Buradaki bir çok insan da bunu biliyor.  Çok seviyordu, motorunu hep söylerdi. ‘Eğer bir gün gideceksem,  motorumla gitmeyi tercih ederim’  derdi.  O anlamda içimiz rahat bizim. Ama hayat bu kadar basit olamaması gerek. İnsanların daha hassas daha duyarlı olması lazım” diye konuştu. 

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221