MOTOSİKLETİNDEKİ YILANLA 100 KİLOMETRE GİTTİ

MOTOSİKLETİNDEKİ YILANLA 100 KİLOMETRE GİTTİ

DRT Denizli çalışanlarından Ozan Akakça bayramda memleketi Beyağaç’a gitti. Ancak döndüğünde onu bekleyen kötü bir sürpriz vardı. Akakça motosikletinde 100 kilometre boyunca bir yılan taşıdı. Neyse ki kötü bir olay yaşanmadı.

DRT Denizli çalışanlarından Ozan Akakça bayramda memleketi Beyağaç’a gitti. Akrabaları ve ailesiyle vakit geçirdi. Denizli’ye dönmek için yola koyulduklarında Akakça kendi motosikletiyle gelmek istediğini söyledi. Durumdan habersiz olan Akakça, Beyağaç’tan Denizli’ye kadar 100 kilometre boyunca motosikletinde zehirli olduğu tahmin edilen bir yılan taşıdı. Akakça Denizli’ye geldi. Motosikletini park etti. Eşyalarını indirmek için motosiklete indiğinde ise kaskından ipe benzer bir şeyin sarktığını gördü. Akakça kaskına yaklaşınca durumu anladı. Hemen babasına haber verdi. Baba Zeki Akakça kendinden geçmiş bir halde olan yılanı eline aldı. Olayın şokunu atlatan Ozan Akakça ise yılanın fotoğrafını çekerek o anı ölümsüzleştirdi. Sonra davetsiz misafir doğaya bırakıldı.

“YILANIN SOKMA İHTİMALİNİ DÜŞÜNMEK BİLE KÖTÜ”

Yaşadıklarını DRT Denizli ve Denizli Gazetesi haber ekibine anlatan Akakça; “ Ben ailemle birlikte bayramda memleketimiz olan Beyağaç’a büyüklerimizi ziyarete gitmiştim. Bayram tebriklerini yaptık. Biraz dinlenip, stres attık. Sonra Denizli’ye geri döndük. Ailem arabayla, ben motosikletle döndüm. Eşyaları indirmek için motosikletten indim. Kaskımı aynanın üzerine taktım. Eşyaları aldım. Tam giderken kaskta ip gibi bir şeyin sallandığını gördüm. Kaskımda böyle bir ipin olmadığını düşündüm. Arkasında dolandığımda yılan olduğunu anladım. Babamı çağırdım o ilk başta inanmadı. Sonra geldiğinde yılanı gördü. Yılanın fotoğraflarını çektik. Denizli’ye gelene kadar fark etmedim. Muhtemelen ön çamurlukta, tekerin üstünde saklandı. Zaten daha içeride olsa ya sıcaktan yanardı ya da bir şekilde düşerdi. Fark etseydim yolda panik olurdum. Soksa daha büyük bir tehlike vardı. Motordan beni düşürmeye kadar giderdi. Yılanın sokma ihtimalini düşünmek bile kötü. Yılan bizim orada ‘Çıvgın’ diye adlandırılan bir yılan ama cinsi Bozyörük. Tehlikeli bir yılan. Ciddi bir zehre sahip bir yılan. Yılanı sersemlemiş bir halde bulduk. O rüzgarda, sıcakta benimle birlikte 100 kilometre gelmiş. Kolay değil. Daha sonra doğal hayatına geri bıraktık” dedi.

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER