Müdür Çay, Türkiye şampiyonunu ödüllendirdi

“İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy” konulu kompozisyon yarışmasında Türkiye birincisi olan Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından ödüllendirildi.

Müdür Çay, Türkiye şampiyonunu ödüllendirdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Müdürlüğü tarafından “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 100. Yıl Dönümü” kapsamında bakanlığa bağlı ortaokullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında; Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu Türkiye birincisi oldu. Derin Karasu, ailesi ve Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan ve İstiklal Marşı’nın bu yıl 100. yıl dönümü olduğunu belirten Müdür Çay; “İstiklal Marşı’nın 100 yıl dönümünde hepimizi gururlandırarak asırlık bir başarıya imza atan Derin Karasu öğrencimizi kutluyorum. Anne baba olarak destekleri ve yol gösterici rehberlikleri için kıymetli ailesine ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Öğrencimizin Türkiye birinciliği hepimizi gururlandırdı, sevindirdi. Ben tekrar başta Derin’i olmak üzere emek veren öğretmenlerini, kıymetli ailesini, hepsini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Türkiye şampiyonu Derin Karasu, şunları söyledi: “İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. yılında, böyle bir dönüm noktasında onur verici bu ödülü almaktan büyük bir şeref duyuyorum. Kompozisyonumda da belirttiğim gibi her Türk’ü çılgına çevirecek olan vatanımın semalarında sonsuza kadar ezgisi yükselsin. Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde yansıyan cesaret, azim ve kararlılığımız asırlarca devam etsin. Bu ödülümde duygularımı yansıtmamda bana önder olan beni Türk çocuğuna, milletine yakışır erdemlerle yetiştiren canım aileme; kompozisyonumda bana fikir ve ifadelerimi yansıtmamda rehberlik eden Türkçe Öğretmenim Keziban Toraman’a; desteklerinden dolayı Okul Müdürüm Adem Toksöz’e, İlçe Milli Eğitim Müdürüm Taner Şen’e ve tüm öğretmenlerime teşekkürü borç biliyorum. Bu Marşı gururla ‘Korkma’dan tüm gücümle asırlar boyu dilimden düşürmeyeceğime söz veriyorum” dedi. Ziyaret, Müdür Çay’ın Karasu’ya başarı belgesi ve ödül takdimiyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER