Müdür Demir’den 10 Nisan sürprizi

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında sürpriz bir organizasyona imza attı. Velileri polis olan öğrencileri ailelerinin haberi olmadan Polisevi’nde ağırlayan Müdür Demir, ardından velileri de çağırarak; duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

Müdür Demir’den 10 Nisan sürprizi

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında velileri polis olan Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerini, ailelerinin haberi olmadan Polisevi’nde davet etti. Müdür Demir, ardından velileri de çağırdı. Niçin çağrıldıklarını bilmeyen polislerin bekleyişleri, çocuklarını görmeleriyle birlikte mutluluğa dönüştü ve duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Sürpriz ziyaretin mimarlarından olan Okul Müdürü Türkan Negiş; “Polis eşi olarak ben de bu teşkilatın bir parçasıyım. 10 Nisan Polis Haftası kapsamında Emniyet Müdürümüzle birlikte unutulmayacak bir ‘Polis Bayramı olsun’ diye böyle bir sürpriz düşündük. Müdürümüz de talebimizi olumlu karşılayıp bizleri kırmadı ve bu güzel manzaranın oluşmasını sağladı. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“BİZLER; 174 YILLIK ŞANLI TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN MENSUPLARIYIZ”

Duygusal anların yaşandığı etkinlikte konuşan Müdür Demir; “Bugün burada Emniyet Müdürü olarak değil uğruna canımı seve seve feda edeceğim, övünç kaynağım, şerefli ve asil üniformasını üzerimde taşımaktan gurur duyduğum Türk Polis Teşkilatı’nın bir ferdi olarak konuşuyorum. Bizler; bekçisinden, teknisyenine, polis memurundan, emniyet müdürüne kadar hepimiz devletin memuruyuz. Devletimize hizmet etmekle mükellefiz. Elbette nizamı intizam etmek amacıyla disiplinli bir hiyerarşiye sahibiz ve bizlerin en büyük gücüde buradan gelmektedir. Bunlar; vatan sevdamız ve disipline edilmiş devlet terbiyemizdir. Bizler saygı ve sevginin yekpare vücut bulduğu 174 yıllık şanlı Türk Polis Teşkilatı’nın mensuplarıyız. Mevlüt Demir olarak her zaman söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim; makamımıza gelip de maruzatını uygun bir dil ve hal ile ifade eden hiçbir kimseye olumsuz yanıt vermedim. Yeter ki haklı ve makul bir sebebi olsun. Gerek amir olarak gerekse vazifemi ifa ederken yahut insani ilişkilerimde karar verirken kendime şunu hep sorarım; ‘hak buna razı gelir mi?’ Bu minvalde hareket etmeye gayret ederim” diye konuştu. Etkinliğe katılan öğrenciler, kendi velilerine çiçekler vererek Polis Haftalarını kutladılar.

MÜDÜR DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ZİYARET

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kutlamaları kapsamında Çamlık Özel Eğitim-Meslek Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Müdür Demir; “Yıllardır mensubu olmaktan kıvanç ve övünç duyduğum Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş yılını kutlamak için, en özel yerden en özel insanlardan başlamak amacıyla Sizlerle bir araya gelmek istedik. Sizler, özel insanlarsınız. Özelliğinizin tarifi; nazarımızda kutsi ve sonsuz bir sevginin karşılığıdır. Her zaman ifade ettiğimiz gibi yalnızca bugün için değil her zaman ve her daim kapılarımız sizlere ardına kadar değil sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır ve asla kapanmayacaktır. Zira sizin gülmeniz demek; bizim içimizin huzur bulması, yorgunluğumuzun dinmesi, görevimizi layıkıyla yaptığımızın göstergesidir” dedi.

VALİ KARAHAN’DAN POLİS TEŞKİLATI’NIN 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

Denizli Valisi Hasan Karahan, Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümünü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Karahan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizde huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması noktasında olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Kurulduğu günden beri sürekli kendini geliştiren Polis Teşkilatımız, elde ettiği bilgi ve deneyim birikimiyle hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir görev anlayışıyla vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması, can ve mal emniyetinin temini için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışmalarını sürdürmektedir. Emniyet güçlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’ne, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelen her türlü saldırı ve tehdidi büyük bir başarı ile bertaraf etmiştir ve bundan sonra da etmeye devam edecektir. İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki tüm amir ve memurlarımızı kutluyorum. Polisimize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen saygıdeğer vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, görevleri başında şehit düşen Kahraman Polislerimize bir kez daha Allah' tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aziz milletimiz için güven ve iftihar kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm emniyet mensuplarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

“TÜRK POLİS TEŞKİLATI GURUR VE ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZDIR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçmişi başarılarla dolu Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümünü ve Polis Haftası'nı yayımladığı mesajla kutladı.

Türk Polis Teşkilatı’nın vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması ve toplumsal huzuru tesis etmek için 174 yıldır cansiperane bir anlayışla görev yaptığını kaydeden Başkan Osman Zolan, "Polis teşkilatımızın ülkemizin huzur ve güven içinde olması için başta hain terör örgütleri olmak üzere her türlü suç ve suçluyla mücadelede ortaya koyduğu başarı milletimizce gurur ve övünç kaynağıdır" diye konuştu. Türk Polis Teşkilatı'nın aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, mesajında şunları kaydetti: "Vatanımızın her noktasında görev yapan emniyet teşkilatımıza yardımcı olmak hepimizin asli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, necip milletimizin huzur ve güven içinde yaşaması için büyük bir fedakarlıkla çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü kutlar, kutsal vazifelerinin ifasında şehadete yürüyen tüm polislerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize şükranlarımı sunarım."

“TÜRK POLİS TEŞKİLATI, 174 YILDIR GÖREVİ BAŞINDADIR”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ‘Polis Haftası’ münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Bağ, mesajında şu ifadelere yer verdi: “10 Nisan 1845'te kurulan Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın can ve mal güvenliği, huzur ve güven ortamını sağlamak için büyük bir özveriyle gece gündüz yılmadan 174 yıldır görevi başındadır. Kuruluşundan bugüne kadar ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü Kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Emniyet Teşkilatımız; Kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlama noktasındaki kutsi görevlerini layıkıyla yerine getirmektedir. Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensuplarımız; insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir. Devletimizin bekası için huzurumuzun ve güvenliğimizin teminatı olan ve bu kutsal görevi her türlü zorluk ve hatta imkânsız şartlar altında ifa eden Emniyet Teşkilatının tüm mensuplarının 174. kuruluş yıldönümünü ve Polis Haftası’nı kutluyorum.  Vatanımızın ve vatandaşlarımızın birliği, dirliği, huzuru ve güvenliği için şehit olan tüm kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyor; görevi başında bulunan ve emekli olan polislerimize aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

“10 NİSAN, ŞÜKRAN GÜNÜDÜR”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Türk Polis Teşkilatı’nın 1742üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Akbaba, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ulu Önder Mustafa Kemal  Atatürk'ün kurduğu demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelecek her türlü şer odaklarının faaliyetlerini önlemek ve her karışı atalarımızın kanları ile sulanmış kutsal vatan toprakları üzerinde milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlayan polis teşkilatının 174. kuruluş yılı nedeniyle, her kademede görev yapan emniyet mensuplarını kutluyorum.  10 Nisan Polis Günü, aziz milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği şükran günüdür. Halkımızın güvenini kazanmış polisimizin vatandaşlarımızla iyi iletişim kurarak, bu güveni zedeleyecek tutum ve davranışlardan özenle kaçınacağına, halkımıza en iyi hizmeti sunabilme çabası içinde olduğuna inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümü vesilesiyle görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER